Suudi Arabistan Umre şartını açıkladı!

Suudi Arabistan, Ramazan ayının yaklaşması ile birlikte Umre ibadetini yapmak isteyenlerin uyması gereken şartları açıkladı. Yapılan açıklamaya göre Umre ibadetini yerine getirecek Müslümanların koronavirüsü karşı bağışıklık kazanması gerekiyor. Bu kapsamda Suudi Arabistan Umre için başvuranların ya aşı olmasını yada hastalığı atlatmış olmasını isteyecek.

Koronavirüs salgını dünya genelinde 3’ncü dalga konumuna geldi. Mutant virüse bağlı olarak vaka sayıları rekor seviyede arttı. Bu kapsamda Hac ve Umre uygulamalarına bazı kısıtlamalar getirildi. Geçtiğimiz günlerde Hac ve Umre konusunda açıklamalarda bulunan Suudi Arabistan, bu ibadetler için sadece ülkede bulana Müslümanlara izin verileceğini duyurmuştu.

BAĞIŞIKLIK KAZANANLAR UMRE İBADETİNİ YAPABİLECEK!

Öte yandan ülke Ramazan ayının yaklaşması ile birlikte Umre ibadeti konusunda açıklamalarda bulundu. Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı’nın yayınladığı yeni duyuruya göre, koronavirüse karşı bağışıklık geliştirmiş kişilerin Umre ibadeti yapabileceği vurgulandı.

HAC İBADETİ İÇİN DE GEÇERLİ OLABİLİR!

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı bağışıklık durumunu üç başlıkta detaylandırdı. Buna göre Umre ibadeti yapacak kişinin iki dozu da tamamlayarak tamamen aşılanması, ilk dozun üzerinden 14 gün geçmesi, ya da daha önce koronavirüsü geçirerek hastalığı atlatması gerekiyor. Söz konusu kuralın Ramazan itibarıyla başlayacağı belirtilse de, ne kadar süreceği konusunda bir detay verilmedi. Bağışıklık kuralının hac ibadeti için de istenip istenmeyeceği merak ediliyor.

6 BİN 700 KİŞİ KORONAVİRÜS NEDENİYLE HAYATINI KAYBETTİ!

Suudi Arabistan salgının başından bu yana 393 bin koronavirüs vakası görüldüğünü duyurdu. Aynı süreçte 6 bin 700 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. 34 milyon nüfusu bulunan ülkede şu ana kadar 5 milyon kişinin aşılandığı belirtiliyor.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (152 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.