Tayland 1 Kasım tarihinden itibaren kapılarını açıyor!

Güneydoğu Asya'nın dünyaca ünlü turistik ülkesi 1 Kasım'dan itibaren kapılarını turistlere açıyor.

Tayland Başbakanı Prayut Chan-O-Cha, 1 Kasım’dan itibaren ülkesinin aşılarını tamamlamış yabancı turistlere sınırlarını açacağını duyurdu.

Başbakan Prayut Chan-O-Cha, televizyonda yaptığı konuşmada, ilk aşamada, aralarında ABD, Çin, Almanya, İngiltere ve Singapur’un da bulunduğu “düşük risk taşıyan 10 ülkeden turistlerin” ülkeye kabul edileceğini belirtti. Liste, daha sonraki aşamalarda genişletilecek.

Tayland’a gelenler, negatif bir korona testi sonucu sunmak ve yeni bir test yaptırmak zorunda olacak. Başbakan, bu aşamalardan sonra “Turistlerin de Taylandlılar gibi ülke içinde serbestçe seyahat edebileceklerini” belirtti.

Aşıları tam olan turistler daha önce, “korumalı alan” ilkesi çerçevesinde Phuket’e gidebiliyorlardı, ancak ülkenin başka kesimlerine geçmeden önce bir otelde bir hafta kalmaları zorunlu tutuluyordu.

Turizm, küresel salgın öncesinde Tayland’ın gayri safi yurtiçi hasılasında beşinci sırada bulunuyordu. Salgın nedeniyle turistlerin seyahatlerine getirilen sıkı kısıtlamalar yüzünden yabancı ziyaretçi sayısında büyük düşüş meydana geldi.

Tayland’a 2020 yılında gelenlerin sayısı yüzde 83 azaldı ve 6,7 milyon kişiye indi. Oysa 2019’da ülkeyi ziyaret edenlerin sayısı 39,9 milyondu.

Tayland, sonuç olarak, geçen yıl 20 yılı aşkın bir süreden beri en kötü ekonomik performansı sergiledi ve turizm gelirlerinde yaklaşık 50 milyar dolar kayba uğradı.

 

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (157 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.