Trabzon Bahreyn uçuşları yeniden başladı

Covid-19 pandemisi nedeniyle durdurulan Trabzon-Bahreyn charter uçuşları vaka sayılarının düşmesiyle birlikte 15 ay sonra yeniden başladı. 15 ay sonraki ilk uçuş 167 yolcu ile gerçekleşti. Yolculara su takı töreni gerçekleştirildi.

Koronavirüs salgını nedeniyle durdurulan Trabzon-Bahreyn charter seferleri, Gulf Air Hava Yolları şirketine ait uçağın Trabzon Havalimanı’na inişi ile 15 ay sonra tekrar başlamış oldu. 15 ay sonra Bahreyn’den 167 yolcuyla havalanan Gulf Air’e ait uçak, TS. ile saat 12.45'te Trabzon'a iniş yaptı. Uçak, havalimanında su takı töreni ile karşılandı. Karşılamaya katılan TÜRSAB Doğu Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Volkan Kantarcı ve turizmciler, yolcuları çiçeklerle karşıladı.

“KÖRFEZ ÜLKELERİNDEN GELEN UÇUŞLAR ARTIYOR”

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan TÜRSAB Doğu Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Kantarcı, uçuşlarda aşılanmanın payı olduğunu belirterek, “Son yıllarda Orta Doğu pazarından ciddi bir hareketlilik ve yükselme oldu. 2019 yılında bin 300’ün üzerinde dış hat direkt seferi Trabzon Havalimanı'mıza gerçekleşmişti. Bu yıl gelen ilk Bahreyn uçağını karşıladık. 167 misafirle geldi. Bu hafta içi Ürdün ve Kuveyt’ten de gelen uçuşlarımız vardı. Toplamda 7’ye ulaştı körfez ülkelerinden gelen uçuşlar. Geçen yıllara oranla çok düşük ama bir başlangıç. Aşılanmanın artması ile beraber bir hareketlilik başladı ama temmuz ve ağustos ayından beklentimiz daha da yüksek. Bu sene uçuşlar az geliyor ama talep çok fazla. Gelen herkes de memnun ayrılıyor” ifadelerini kullandı.

“BURADA ÇOK GÜZEL VAKİT GEÇİRECEĞİM”

167 yolcu ile birlikte gelen ve Trabzon’u çok beğendiklerini söyleyen Ola Jazeari ise “Daha önce Trabzon’a 7 defa geldim. Çok güzel bir yer. Burayı çok beğeniyoruz. Pandeminin ardından ilk kez gelmenin heyecanı ve mutluluğunu yaşıyorum. Çok heyecanlıyım. Burada çok güzel vakit geçireceğim” şeklinde konuştu.

 

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (220 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.