Türk Tır Şoförlerinin Vize Sorunu Devam Ediyor

Uluslararası nakliye alanında görev alan Türk tır şoförlerinin vize sorunu devam ediyor. Koronavirüs pandemisine rağmen dünya genelinde taşımacılık aralıksız bir şekilde devam ediyor. Pandemi sebebiyle Türk tır şoförlerinin vize konusunda büyük bir problem yaşandığı sürekli olarak dile getiriliyor. AB Komisyonu tarafından Türk tır şoförlerine kolaylık sağlanması için verilen talimatlara rağmen birçok Avrupa ülkesi sınırında büyük problemler devam ediyor. Bazı Avrupa ülkelerinin kendi sınırları içerisinde kolaylık sağlanmış olsa da Avusturya ve Macaristan başta olmak üzere AB üyeleri ciddi engeller koymaya çalışıyor. Ülkemizde faaliyet gösteren lider lojistik şirketlerinin yetkililerinden alınan bilgilere göre şoförlere yeni vize verilmesi noktasında engel koyulduğu ifade ediliyor. Ayrıca yüksek miktarlarda cezaların yazıldığı da dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor.

Salgın süreci boyunca lojistik faaliyetlerinin aksamaması ve şoförlerin zorluk yaşamadan görevlerini icra edebilmeleri için ülke konsolosluklarından kolaylıkların sağlanması talep ediliyor. Özellikle ülkelerin konsolosluklarında işlemlerin yapılmaması büyük problemlerin ortaya çıkmasına sebep olabiliyor.

Lojistik Sektörü Tüm Dünya İçin Büyük Önem Taşıyor

Lojistik çalışanlarına sınır geçişlerinde vize probleminin yaşatılması sadece şoförleri değil tüm dünyayı direkt olarak etkiliyor. Taşınan malzemelerin gidilecek noktaya zamanında yetiştirilememesi sebebiyle birçok sektörde üretim ve satış faaliyetlerinde aksamalar yaşanmaktadır. Doğrudan veya dolaylı olarak sektörlerin lojistik kaynaklı sorunlardan etkilenmemesi için tüm kolaylıkların sunulması büyük bir önem taşıyor.

Vize sürecinde problem yaşamamak için alanında uzman danışmanlardan bilgi alabilir ve kısa sürede istenilen ülkeye vize çıkarılabilmektedir. Marina Vize Merkezi vize konusunda uzun yıllardır hizmet vermeye devam etmektedir. Sahip olduğu deneyim sayesinde vize süreçlerinde yaşanabilecek problemler minimum seviyelere indirilmektedir.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31
Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31
Mail: info@marinavize.com
Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 ( votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.