Türkiye’den Rusya’ya uçuşlar haftada iki sefer olarak uygulanacak!

Rusya’nın Türkiye uçuşlarını askıya almasının ardından Türk Hava Yolları’ndan (THY), konuyla ilişkili açıklama yapıldı. Türkiye’deki vaka sayılarındaki artış nedeniyle uçuşların askıya alındığı belirtilen açıklamada pazartesi ve cuma günü olmak üzere haftada 2 sefer Moskova'ya sefer düzenleneceği belirtildi.

Rusya, Türkiye’de görülen vaka sayılarındaki artış nedeniyle 15 Nisan-1 Haziran tarihleri arasındaki charter seferini yasaklamış ve tarifeli uçuşları da haftada iki ile sınırlandırmıştı. Konuyla ilgili Türk Hava Yolları'ndan açıklama geldi. Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı, "Resmi makamlarca alınan karar uyarınca 15.04.2021 ile 01.06.2021 tarihleri arasındaki Rusya Federasyonu çıkışlı ve varışlı tüm seferler durdurulmuştur. Bu süre boyunca Türkiye ve Rusya arasında karşılıklı olarak haftada iki sefer icra edilecek olup uçuşlarınız hakkında güncel bilgiler için sitemizi ziyaret edebilirsiniz."

TÜRKİYE PCR TEST ZORUNLULUĞUNU UZATTI

Öte yandan Türkiye'ye seyahat edeceklerin PCR testi ibraz etme zorunluluğuna ilişkin süre uzatıldı. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), hava yoluyla Türkiye'ye seyahat edecek yolcuların PCR testi sonucunu ibraz etme zorunluluklarının 31 Mayıs'a uzatıldığını bildirdi. Genel Müdürlüğün Twitter'dan yapılan paylaşımında, söz konusu yolcuların PCR testi sonucunu ibraz etme zorunluluklarının 15 Nisan itibarıyla sona erdirileceğinin duyurulduğu anımsatılarak, "Söz konusu uygulamaya 31 Mayıs'a kadar devam edilmesine karar verilmiştir" ifadesi kullanıldı.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (216 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.