Türkiye, İngiltere’den ilk tahliye seferini yaptı!

İngiltere'de ortaya çıkan ve başta Avrupa olmak üzere birçok ülkeye sıçrayan, mutasyona uğramış korona virüs yüzünden ülkede kalan Türk vatandaşlarını kurtarmak için Londra'ya uçak gönderildi. Türk Hava Yolları tarafından gönderilen uçak Londra'dan aldığı yolcuları İstanbul'a getirdi.

Dünya, korona virüsün geçirdiği son mutasyon sonucu panik içerisinde. Birçok ülke salgının başladığı ilk günlerdeki gibi sınırlarını kapatmaya ve havayolu trafiğini durdurmayı düşünüyor. Bu kapsamda birçok Avrupa ve dünya ülkesi İngiltere ile havayolu trafiğini durdurdu. Bu ülkelerden birisi de Türkiye. İngiltere ile uçuşların durdurulması kararının ardından Türk Hava Yolları Londra'dan İstanbul'a ilk tahliye uçuşunu gerçekleştirdi. SİVİL HAVACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN AÇIKLAMA!

Konuyla ilgili Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, “Ülkemiz ile İngiltere, Hollanda, Danimarka ve Güney Afrika arasındaki uçuşlar ikinci bir değerlendirmeye kadar durdurulmuştur. Bu arada ilgili vatandaşların karşılıklı tahliyeleri kontrollü olarak yapılabilecektir. Saygıyla duyurulur” ifadeleri kullanıldı.


THY: "YOLCULARIMIZ MAĞDUR EDİLMEYECEKTİR"

20 Aralık'ta alınan karar sonrası İngiltere ve Türkiye arasında karşılıklı olarak uçuşlar durduruldu. Konuyla ilgili Türk Hava Yolları'ndan (THY) açıklama yapıldı. THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, “Sağlık Bakanlığımızın İngiltere, Danimarka, Hollanda, Güney Afrika’dan uçuşların durdurulması kararına istinaden, hiç bir yolcumuzun bilet işlemleri konusunda acele etmemesini rica ederiz. Hiç bir yolcumuz bilet işlemleri konusunda mağdur edilmeyecektir” ifadeleri kullanıldı. (İngiltere vizesi için tıklayın...)


KORONA TESTİ YAPILDI İKAMET BİLGİLERİ ALINDI!

Yapılan açıklamanın ardından korona virüsü mutasyonu nedeniyle seferlerin durdurulduğu 3 ülkeden biri olan İngiltere’den Türkiye’ye ilk tahliye uçuşu gerçekleşti. Türkiye ve İngiltere'den alınan izinler sonucu İstanbul'dan kalkan uçak Londra'ya iniş yaptı. Havalimanında bulunan 105 yolcuyu alan uçak İstanbul'a geri döndü. Yolculara korona virüs testi yapıldı. İkamet bilgileri de alınan yolcular, pasaport işlemlerinin ardından yurda giriş yaptı.


TAHLİYE SEFERİ İLE YURDA ALINAN YOLCULARA UYARI!

Tahliye seferiyle ilgili THY'nin sitesinden açıklama yapıldı! Açıklamada, “Birleşik Krallık/Danimarka çıkışlı ve Türkiye aktarmalı olarak başka ülkelere uçacak yolcularımızın dikkatine. Birleşik Krallık/Danimarka çıkışlı ve Türkiye aktarmalı başka ülkelere uçuş yapacak yolcularımız, varış ülkesi kurallarına göre uçuşa kabul edilecektir. Aktarma yapacak yolcularımız, havalimanında bulunan aktarma alanından çıkmadıkları sürece PCR testi gerekliliği bulunmamaktadır. Varış noktasındaki PCR testi koşul ve kurallarında ülkelerarası farklılıklar yaşanabileceği için, önceden tedbir almanızı öneririz” ifadeleri kullanılmıştı.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com


4.8 / 5 (161 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.