Türkiye’ye gelen turistlerin yüzde kaçı aşılı?

Türkiye'yi yaz döneminde ziyaret eden turistlerin ne kadarının aşılı olduğuna dair çarpıcı oran ortaya çıktı.

'Türkiye'ye gelen yetişkin yabancı turistlerin %93'ü hiç aşılanmayan ve aşıları tam yapılmayanlardan oluşuyor.'

Bu çarpıcı rakam Rus Tur Operatörleri Birliği(ATOR) basın servisinin Türkiye'yle ilgili yayınladığı haberde yer aldı.

ATOR'un sitesinde bugün yayınlanan haberde Türkiye'de 6 Eylül'den itibaren şehirlerarası seyahatlerde uygulanmaya başlayacak PCR testi zorunluluğunun yabancı turistler içinde geçerli olup olmadığına yönelik belirsizliğin Rus turistlerin sonbaharda Türkiye rezervasyonlarını olumsuz etkilediği belirtildi. Haberin içinde dikkat çekici bir rakamda yer aldı.

Türkiye'ye gelen turistlerin yüzde 93'ü aşısız ve tek doz aşılılardan oluşuyor

TSC Türkiye şirketinin yaz anketine göre, Türkiye'ye gelen yetişkin yabancı turistlerin %93'ü ya hiç aşılanmadı ya da aşıları tam yapılmadı. Turistlerin tamamına yakını PCR testi ile Türkiye'ye tatile gidiyor. Aşı yaptırıp da aşı sertifikasıyla Türkiye'ye giren turistlerin oranının da çok az olduğu ifade edildi. Haberde Ağustos sonunda yetişkin nüfusun sadece %24'ünün aşılandığı Ruslardan Türkiye'ye tatile gelenler arasında aşılanmamış olanların oranının Türkiye'deki tüm yabancılardan önemli ölçüde daha yüksek olacağı da belirtildi.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (175 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.