Türkiye’ye gidenlere 3 yıl seyahat yasağı uygulanacak!

Suudi Arabistan’da kamu haber ajansı SPA, bir Suudi yetkiliye dayandırdığı haberinde, kırmızı listeye alınan ülkelere seyahat yasağı getirileceğini duyurdu.

Suudi Arabistan kamu haber ajansı SPA, ülkede koronavirüsün yayılması ve yeni varyantları engelleme çabaları kapsamında, 'kırmızı listesindeki' ülkelere seyahat eden yurttaşlara üç yıllık seyahat yasağı uygulanacağını belirtti.

İsmi açıklanmayan bir İçişleri Bakanlığı yetkilisi yaptığı açıklamada, "Bakanlık, yurttaşların doğrudan veya aktarmalı olarak henüz salgını kontrol altına alamamış veya yeni suşların yayıldığı ülkelere seyahat etmelerinin yasak olduğunu vurguluyor" ifadelerini kullandı.

Reuters'ın haberine göre aynı yetkili açıklamasında, "Düzenlemeleri ihlal edenler, geri döndüklerinde ağır cezalara tabi olacak ve üç yıl boyunca seyahatten men edilecek" dedi.

Seyahat ve transit geçiş yasağı getirilen kırmızı listedeki ülkeler ise Afganistan, Arjantin, Brezilya, Mısır, Etiyopya, Hindistan, Endonezya, Lübnan, Pakistan, Güney Afrika, Türkiye, Vietnam ve Birleşik Arap Emirlikleri olarak açıklandı.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (216 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.