Türkiye’ye girişlerde istenen negatif koronavirüs testi süresi uzatıldı!

Türkiye, yurt dışından gelenlere uyguladığı zorunlu negatif koronavirüs testi (PCR testi) uygulamasıyla ilgili yeni bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada kararın ikinci bir emre kadar devam edeceği belirtildi.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında zorunlu hale getirilen negatif koronavirüs testi (PCR testi ibrazı zorunluluğu) uygulaması tüm sınır kapılarından yurda giren kişiler için ikinci bir emre kadar uzatıldı. Yapılan açıklama ile 1 Mart itibariyle bitecek uygulama uzatılmış oldu. Yurt dışından gelen kişiler negatif koronavirüs testi ibraz etmek zorunda.

NEGATİF KORONAVİRÜS İBRAZ ETMEYEN KİŞİLER KARANTİNAYA ALINIYOR!

Türkiye’ye girişti seyahat tarihinden 72 saat önce yapılmış ve negatif çıkmış bir koronavirüs test sonucu isteniyor. Bu testi ibraz etmeyenlerin geri dönüş hakkı bulunuyor. Ancak test yaptırmayan ve Türkiye’ye girmek isteyenlere ise karantina uygulanıyor. Kişi Türkiye’de konaklayacağı adreste karantinaya alınıyor. Konaklayacak yeri olmayan kişilere ise Sağlık İl Müdürlükleri yer ayarlıyor. Belli bir tarih o yerde kalan kişiler belli bir süre sonra taburcu ediliyor.

SAĞLIK EKİPLERİ SINIR KAPILARINDA NÖBETTE!

Avrupa’dan gelen kişiler en çok Kapıkule sınır kapısını kullanıyor. Durum böyle olunca Sağlık Bakanlığı görevlileri kontrollerini burada yoğunlaştırmış durumda. Negatif koronavirüs testi de pasaport kontrolü sırasında ibraz ediliyor. Negatif koronavirüs testi sunmayan kişilerin muayeneleri sağlık çalışanları tarafından yapılıyor. Kişi dönme hakkını kullanmaz ve Türkiye’ye girmek isterse sağlık ekipleri tarafından karantinaya alınıyor. 

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com


4.8 / 5 (211 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.