Türkiye’ye girişte istenen PCR testiyle ilgili yeni karar!

Birçok ülke gelen yolcudan seyahat tarihinden 72 saat öncesinde alınmış PCR testi istiyor. Bu ülkelerden birisi olan Türkiye, negatif PCR testiyle ilgili yeni kurallar getirdi.

Türkiye, koronavirüs ile mücadele kapsamında yurt dışından gelecek kişilere negatif PCR testi zorunluluğu getirmişti. Ayrıca koronavirüs ile mücadele kapsamda Türkiye ziyaretinden 72 saat önce alınmış negatif koronavirüs testi zorunluluğu 15 Nisan’a kadar uzatılmıştı. Konuyla ilgili Türkiye PCR testine yeni kurallar getirdi. PCR testine yeni getirilen kurallarla ilgili olarak Türkiye’ye girişte mavi mühürlü PCR testi sertifikası gösterilmesi zorunlu olacak. Bu önlem ile sahte veya süresi dolmuş test gösterilmesi ve koronavirüs taşıyan kişilerin yurda alınması önlenmiş olacak.

RUS TUR OPERATÖRLERİ BİLGİLENDİRİLDİ

Alınan yeni kararın açıklanması ile birlikte Rus Tur operatörleri, Türkiye girişlerde PCR testleriyle ilgili yeni uygulama hakkında seyahat acentelerini bilgilendirdi. Buna göre PCR sertifikası sadece İngilizce olacak ve mavi damgayla damgalanacak. Artık yolcuların PCR test sonucunu elektronik ortamda dahil şahsen gidip ilgili laboratuvarlardan almaları gerekiyor. Rus turizm haber portalı Tourdum.du'ya konuşan turizmciler Türkiye'nin PCR testi sertifikaları için koşulları sıkılaştırmasının ülkedeki vaka sayısındaki artıştan kaynaklandığına dikkat çekti.

BİRÇOK ÜLKEDEN TÜRKİYE AÇIKLAMASI YAPILDI!

Türkiye’de vaka sayıları hızla yükselmeye devam ediyor. Konu ile ilgili birçok ülkeden yeni açıklamalar yapıldı. Açıklamaları okumak içintıklayın…

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (218 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.