Türkiye’ye turist akışı temmuz ayında başlayacak!

Uluslararası tur şirketi TUI, koronavirüs belirsizliği nedeniyle Türkiye iptallerini 27 Haziran'a kadar uzattı. Tüm dünyadan turistler işler normale dönerse temmuz ayından itibaren gelmeye başlayacak. Öte yandan Türk vatandaşları da bu tarihten sonra yurt dışına çıkabilecek.

Uluslararası tur şirketi TUI’nin İngiltere ayağı, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 9 ülkeye dönük tatilleri, süregelen belirsizlik nedeniyle 27 Haziran'a kadar iptal ettiğini açıkladı. İptallerin 27 Haziran'a ertelendiği diğer 8 destinasyon ise Meksika, Dominik Cumhuriyeti, Kosta Rika, Mısır, Yeşil Burun Adaları, Fas, Tunus ve Bulgaristan olarak açıklandı.

BİR SONRAKİ GÜNCELLEME 27 HAZİRAN TARİHİNDE

Daha önce yapılan açıklamalara göre İngiltere, zorunlu olmayan uluslararası seyahatler için 'trafik lambası' sistemine geçmişti. Söz konusu liste, 3 haftada bir gözden geçirilecek ve vaka durumuna göre ülkeler kategori değiştirecek. Bu kapsamda İngiltere, seyahat listelerini ilk olarak 7 Haziran'da güncelleyecek. Bir sonraki güncelleme ise 27 Haziran'da yapılacak.

TÜRKİYE YEŞİL LİSTEYE GİREBİLİR!

TUI'nin belirlediği tarih, Türkiye'nin 7 Haziran'da sarı listeye, 27 Haziran'da ise yeşil listeye gireceğine ilişkin beklenti içinde olduğunu gösteriyor. Bu tarih aynı zamanda, halihazırda sarı listede olan İspanya ve Yunanistan'a operasyon yapan TUI'nin, sarı listeye girse bile Türkiye'ye turist getirmeyeceği şeklinde yorumlanıyor.

27 HAZİRAN TARİHİNDE TÜRK VATANDAŞLARINA KAPI AÇILABİLİR

İngiltere, daha önce yaptığı açıklamada Türkiye’yi kırmızı listeye aldığını duyurmuştu. Vaka sayılarının düşmesi ile birlikte Türkiye sarı ve ardından yeşil listeye girebilirse Türk vatandaşları da İngiltere’ye tatil için gidebilecek.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

 

4.8 / 5 (231 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.