Türkiye Yunanistan ile aşı sertifikası konusunda anlaştı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunan mevkidaşı Nikos Dendias ile ortak basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias, “Aşı sertifikalarının karşılıklı olarak tanınması konusunda anlaşmaya vardık” ifadelerini kullandı.

Her yıl binlerce Türk vatandaşı tatillerini geçirmek için Yunanistan’ı tercih ediyordu. Koronavirüs nedeniyle Türk turistler Yunanistan’a, Yunan turistler de Türkiye’ye gidemez oldu. İki tarafın da büyük sıkıntı yaşadığı konu çözüme kavuştu. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunan mevkidaşı Nikos Dendias ile ortak basın toplantısı düzenledi. Toplantıda Türkiye ve Yunanistan'ın aşı sertifikası konusunda karşılıklı olarak anlaştıkları belirtildi.

MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU YUNANİSTAN’A GİTTİ!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi temaslarda bulunmak için Yunanistan’a gitti. Yunanistan'da mevkidaşı Nikos Dendias ile görüşen Çavuşoğlu, karşılıklı aşı sertifikası konusunda anlaşmaya vardı. Daha sonra Dendias ve Çavuşoğlu ortak basın toplantısı düzenledi.

YUNANİSTAN, MACERİSTAN, BULGARİSTAN VE SIRBİSTAN İLE ANLAŞMAYA VARILDI!

Toplantıda Çavuşoğlu şu ifadeleri kullandı, “Kovid-19 aşılarının karşılıklı olarak tanınmasında anlaştık. AB üyesi olan Macaristan, Bulgaristan ve Sırbistan'la da karşılıklı anlaşmaya varmıştık. Karşılıklı olarak turizm sektörüne katkıda bulunacaktır. Siyasi ve askeri diyaloglarımız tüm kanallarda ilerliyor. 63. istişare görüşmeleri Türkiye'de yapılacak. Liderlerimizin NATO Zirvesi'nde bir araya gelmesi bekleniyor. Görüş ayrılıklarımız da var. Diyaloğumuzun bunun için kesintisiz sürmesi gerekiyor.”

“AŞI SERTİFİKALARININ KARŞILIKLI TANINMASINDA ANLAŞTIK”

Dendias ise yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı, “Ortak görüş farklılıklarımız var. Her iki ülke vatandaşlarımızın yanı sıra, test sonuçları negatif olan vatandaşlarımız seyahat edebilecek. Aşı sertifikalarının karşılıklı tanınmasında anlaştık. Anadolu Efes'in başarılarından ötürü de tebrik etmek istiyorum.”

VİZE ALACAKLAR ŞİMDİDEN BAŞVURMALI

Yunanistan, tatil için Türk vatandaşlarının en çok tercih ettiği ülkelerden biri olarak ön plana çıkıyor. Ülke Türk vatandaşlarından Yunanistan vizesi istiyor. Bu vizenin çıkması ise şu günlerde aksayabiliyor. Bu nedenle yaz tatilini Yunanistan’da geçirmek için vize için Marina Vize Merkezi’ne başvurabilirsiniz.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (219 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.