Ukrayna Vize İstiyor Mu?

Ukrayna vizesi için son günlerde bilgi kirliliğinin yaşandığı dikkatlerden kaçmıyor. Ukrayna dünya genelinden olduğu gibi ülkemizden de oldukça büyük bir turist akınına uğramaktadır. Her yıl ülkeyi ziyaret eden milyonlarca kişinin sonraki yıllarda tekrar ziyaret etmek istemesi ise dikkatlerden kaçmıyor. Özellikle Ukrayna’nın tarihi dokusu, gotik şehir mimarisi ve hareketli gece hayatıyla tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Uzun yıllardan beri Türkiye ile Ukrayna arasında son derece başarılı projeler yürütülmektedir. Özellikle iki devletin ticari iş birlikleri her geçen gün güçlenmeye devam ediyor. Tüm bu sebeplerden dolayı bir süredir karşılıklı vizelerin kaldırılması için çalışmalar yürütülmekteydi.

Ukrayna İçin Vize Şartı Bulunmuyor

Marina Vize Merkezi danışmanları tarafından konuya dair yapılan açıklamalarda Ukrayna seyahatleri için Türk vatandaşlarından vize talep edilmediği belirtiliyor. Alınan bu karar neticesinde Türk vatandaşları turistik amaçlı seyahatlerinde 6 ay içerisinde 90 gün boyunca vizesiz bir şekilde seyahat edebilmektedirler. Alınan kararda 90 günü aşmama şartının bulunduğuna dikkat edilmesi gerekiyor.

90 günü aşan seyahatlerde veya turistik ziyaret amacı haricinde gerçekleştirilecek olan seyahatler için vize alınması gerekmektedir. Detaylı bilgi için aşağıdaki iletişim bilgileri kullanılabilmektedir.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31
Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31
Mail: info@marinavize.com
Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (231 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.