Uluslararası seyahatlerde aşı pasaportu uygulaması yaygınlaşıyor! Yunanistan İngiltere ile anlaşma aşamasında!

Ülkeler aşı pasaportu uygulamasına ağırlık vermeye başladı. Yunanistan’ın Avrupa Birliği Komisyonu’na sunduğu öneri (Aşı pasaportu) tüm ülkeler tarafından kabul edilmese de Yunanistan güvenli bir şekilde sınırların açılması için çalışmalarını sürdürüyor.

Gelirlerinin büyük bir kısmını turizmden elde eden Yunanistan, aşı pasaportu konusunda İngiltere ile görüş halinde olduklarını duyurdu. Geçtiğimiz günlerde İsrail ile aşı pasaportu anlaşması imzalayan Yunanistan, İngiltere ile de anlaşmanın eşiğinde olduklarını açıkladı. İki ülkenin aşı pasaportunu devreye sokmak konusunda görüştükleri belirtildi. Turizmden kaynaklı gelirleri dip yapan Yunanistan, aşı olan İngilizlerin koronavirüs testine ihtiyaç duymadan ülkede tatil yapmasının önünü açmayı planlıyor. Yunanistan vizesi nasıl alınır? 

YUNANİSTAN 2021 YAZINDAN UMUTLU!

İngiliz devlet radyosu BBC Radyo'ya konuşan Yunanistan Turizm Bakanı Haris Theoharis, ''Konuyla ilgili ön görüşmeler yapıyoruz. Bir tür çözüme ulaşabileceğimizi umuyorum'' dedi. 2021’in yaz sezonu hakkında konuşan Theoharis yarı normal bir sezon geçirebileceğini vurguladı. Haris Theoharis, aşı pasaportunun Yunanistan ile İngiltere arasında seyahati kolaylaştırabileceğini ifade etti.

İNGİLTERE’DE YEŞİL IŞIK!

Dijital aşı pasaportunun üç katmanlı güvenliğe sahip olduğunu ifade eden Yunan Bakan, aşı pasaportunun taklit edilmesinin PCR test sonucu belgelerine kıyasla çok daha zor olduğuna dikkat çekti. İngiltere hükümetinden daha önce yapılan açıklamalarda, ülke içinde aşı pasaportu kullanımı reddedilmiş, ancak uluslararası seyahatlerde aşı pasaportu kullanılmasının mümkün olduğu belirtilerek yeşil ışık yakılmıştı.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com


 

4.8 / 5 (157 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.