Uluslararası seyahatte toparlanma sinyali

Ev kiralama platformu Airbnb, Omicron artışına ve sürekli enfeksiyon düzeyine rağmen rezervasyonların bu yılın ilk çeyreğinde 102 milyonu aşarak yeni bir zirveye ulaştığını duyurdu. Airbnb, rekor rezervasyonların seyahatte toparlanma sinyali verdiğini duyurdu.

Şirket, ilk üç ayındaki gelirin bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 70 artarak 1.5 milyar dolar olduğunu ve 2021’in ilk çeyreğindeki 1.2 milyar dolarlık zararın 19 milyon dolara düştüğünü kaydetti. Baird analisti Colin Sebastian, San Francisco merkezli şirketin kazançlarının seyahat endüstrisinde devam eden bir toparlanmayı yansıttığını ve Airbnb’nin pazardan pay kazandığını gösterdiğini söyledi.

Airbnb hissedarlarına mektup göndererek “Misafirler her zamankinden daha fazla rezervasyon yapıyor. İleriye baktığımızda, güçlü talep görüyoruz.” dedi. Şirketin hisse senedi fiyatı, kazanç rakamlarının açıklanmasının ardından piyasa sonrası işlemlerde yüzde 3’ten fazla artışla 150.50 Dolar’a yükseldi.

Dünya çapında ilgi gören konaklama platformu, son dönemde farklı yargı alanlarında çeşitli düzenleyici zorluklarla mücadele ediyor. Avrupa Birliği’nin yüksek mahkemesi, Mart ayında, Airbnb’nin rezervasyon verilerini Brüksel’deki bölgesel vergi makamlarıyla paylaşması gerektiğine karar verdi.

 

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 3

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (213 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.