Ürdün uçuşları yeniden başladı

Koronavirüs salgını sebebiyle bir süre ara verilen Ürdün uçuşları yeniden başladı.

Salgın ile birlikte durdurulan Ürdün uçuşları, Jordan Aviation hava yolu şirketine ait uçağın Trabzon Havalimanı'na gelmesiyle yeniden başladı. Amman'dan 114 yolcusuyla havalanan uçak, Trabzon'a iniş yaptı. Uçağın gelişi dolayısıyla havalimanında su takı töreni gerçekleştirildi. Aralarında hava yolu şirketi sahibi Hazem Alrasekh'in de bulunduğu yolcular, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Mustafa Asan ve TÜRSAB Doğu Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Volkan Kantarcı tarafından çiçeklerle karşıladı. Kendilerini karşılayanlara teşekkür ederek el sallayan yolcular, hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra valizlerini alarak terminalden ayrıldı. Uçuşların 1 Haziran'dan sonra planlanarak devam edeceği öğrenildi.

BAKAN ERSOY VE İBRAHİM KALIN ALMANYA’YA GİTTİ

Öte yandan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile birlikte Almanya’ya gitti. Sözcü Kalın ve Bakan Ersoy Almanya'da turizm ve sağlık konularına ilişkin temaslarda bulunacak. Ayrıca Sözcü Kalın ve Bakan Ersoy geçtiğimiz günlerde de Rusya'nın başkenti Moskova'da da temaslarda bulunmuşlardı. Görüşmede, Rus aşısının Türkiye'ye gelmesi ve Rusya'dan uçuşların başlaması ile ilgili atılacak adımlar ve sürecin hızlandırılması konusunda mutabakat sağlandığını belirterek, bu hususta yakın vadede bir takvimin belirlendiğini bildirmişti.

AŞI PASAPORTU

Ayrıca AB Dijital Covid Sertifikası olarak adlandırılan uygulamanın 1 Temmuz’dan itibaren kullanılması planlanıyor. Zirve sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula Von der Leyen bu hafta sonuna kadar 300 milyondan fazla doz aşının yapılacağını ve önümüzdeki ay bu sayının 400 milyona çıkacağını duyurdu. AB ülkeleri ve Avrupa Parlamentosu geçtiğimiz hafta haziran ortasından itibaren bir çeşit Covid aşı sertifikasının yürürlüğe girmesi üzerinde anlaşmıştı. Von der Leyen teknolojik sebeplerden ötürü uygulamanın 1 Temmuz itibarıyla hazır olacağını söyleyerek konuya Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımla açıklık getirdi.

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: info@ivm.com.tr

Web: https://ivm.com.tr/

4.8 / 5 (159 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.