Venedik için rezervasyon dönemi!

Venedik kentini günü birlik ziyaret etmek isteyen turistler bundan sonra önceden ücret ödeyerek rezervasyon yapmak zorunda kalacak.

 

Günü birlik ziyaretçi sayısının yüzde 80’e ulaştığı Venedik’te 2023 yılından itibaren günü birlik ziyaretçilere ücret ödeyerek rezervasyon yapma zorunluluğu getiriliyor. Alınan yeni karara göre, şehre günü birlik gelecek turistlerin gelecekleri gün için internet üzerinden kayıt yaptırmaları ve rezervasyon ücreti ödemeleri gerekecek. Otel ve pansiyonlarda konaklayanların konaklama vergisi ödemeleri nedeniyle yeniden rezervasyon yaptırmaları gerekmeyecek. Ücretler, yüksek sezona ya da şehrin çok kalabalık olmasına bağlı olarak kişi başına 3 ile 10 euro arasında değişirken ücret ödememiş şekilde yakalananlar 300 euroya varan para cezasına çarptırılacak.

Ücret zorunluluğundan 6 yaşından küçük çocuklar, engelliler ve şehirde tatil amaçlı daireleri bulunan ve emlak vergilerini ödemiş turistler muaf tutulacak. Ocak 2023'te yürürlüğe girecek yeni uygulama kapsamında tarihi kenti görmek isteyen ziyaretçi sayısının daha iyi yönetilmesi amaçlanıyor. Kentteki turist sayısı, özellikle yaz aylarında Venedik merkezinde yaşayan yerli halkın sayısını geçiyor. Şehre gelen turistlerin yaklaşık yüzde 80'ini günübirlikçiler oluşturuyor. Bu tür turistlerin büyük kısmı ise şehre kruvaziyerlerle ulaşıyor. Yolcu gemilerinin kente ücret ödememesi durumunda gemi tatili yapanların da rezervasyon yapıp bu ücreti karşılamaları gerekecek.

 

 

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 3

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (194 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.