Vizesiz Girişe Rusya’dan Ceza

Rusya’ya vizesiz girdiği tespit edilen Türk vatandaşına para cezası kesildi. Yabancı ülkelere uçuş düzenleyen havayolu şirketlerinin sorumluluğunda yolcuların vizelerinin veya çalışma izinlerinin olup olmadığını kontrol etmek de vardır. Kontroller sırasında gözden kaçması ve izinsiz bir şekilde ülkeye yolcunun giriş yapması durumunda havayolu şirketine para cezası uygulanmaktadır. Rusya vizesi olmadan ülkeye giriş yapan yolcuyu tespit eden Rusya Federal Güvenlik Servisi FSB bu gelişmeyi medya aracılığıyla paylaştı.

Sibir Havayollarına Ceza

2020 yılının ilk çeyreği geride kalırkan Rusya Federal Güvenlik Servisi FSB tarafından ülkeye izinsiz ve vizesiz bir şekilde giren vatandaşlar medya aracılığıyla açıklandı. Yapılan açıklamalarda bir Türk vatandaşının da izinsiz giriş yaptığı dikkatlerden kaçmıyor. Olayın detaylarına bakıldığında Türk vatandaşının Tayland’ın Bangkok şehrinden kalkan ve Novosibirsk’e inen Sibir şirketine ait bir uçakla Rusya’ya geldiği görülüyor. Vizesiz girişin tespit edilmesinin ardından havayolu şirketine Rusya tarafından 140 bin Ruble yani yaklaşık 13 bin TL civarında bir para cezasının uygulandığı belirtilmektedir.

Rusya seyahatlerinizde benzer bir durumla karşı karşıya kalmamak için ülkeye seyahat etmeden önce mutlaka vizenizi resmi yollarla almanız gerekmektedir. Marina Vize Merkezi Rusya için gerekli olan vize sürecini sorunsuz bir şekilde yürütmektedir.

Rusya Para Cezası

Rusya vizesi profesyonel bir merkezden hizmet alınması durumunda bir haftadan daha kısa bir süre içerisinde alınabilmekte olduğu unutulmamalıdır. Uzmanlar tarafından kesinlikle yabancı bir ülkeye izinsiz ve vizesiz bir şekilde giriş yapılmaması gerektiği konusunda uyarılar yapılıyor.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31
Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31
Mail: info@marinavize.com
Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 ( votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.