WTTC’ye İngiltere’ye kapıları aç çağrısı

Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi (WTTC), İngiltere'ye yurtdışı seyahatler için uyguladığı trafik ışığı sistemiyle ilgili çağrıda bulundu.

WTTC, İngiltere hükümetini “genel olarak gözden düşmüş” seyahat trafik ışığı sistemini terk etmeye çağırdı.

SADECE TEST TEDARİKÇİLERİNE YARIYOR

WTTC'nin çağrısı İngiltere'nin Türkiye'yi kırmızı listede bıraktığı yeşil listeye ise 7 ülkeyi eklediği önceki günkü güncellemenin ardından geldi.

WTTC, İngiltere'nin uyguladığı trafik ışığı sistemiyle hem tatilcilerin hem de turizmcilerin sisteme olan güvenini kaybettiğine inanıyor ve sistemin sadece pahalı test tedarikçilerinden oluşan düzensiz bir piyasaya fayda sağladığına dikkat çekti.

AŞILILARA HİÇBİR YER YASAK OLMAMALI

WTTC, tam aşılanmış kişilerin seyahatlerine izin verilmesi gerektiğini, aşısızlar için ise testlerle seyahate de izin verilmesi gerektiğini belirtiyor. .

WTTC başkanı ve CEO'su Julia Simpson şunları söyledi: “Trafik ışığı sistemi büyük ölçüde gözden düştü. Bu sistem Birleşik Krallık'ı dezavantajlı bir duruma sokuyor. Tatilcilerin kafası karışık ve sinirli. Birleşik Krallık hükümeti, binlerce işletmeyi ve işi destekleyen seyahat ve turizm sektörüne ciddi şekilde zarar veriyor. İngiltere hükümetinin bir çıkış planı yok gibi görünüyor. Bu gelişigüzel seyahat kısıtlamalarını denetlemek için kurulan Küresel Seyahat Görev Gücü, normal seyahati kurtarmak için net bir strateji belirlemelidir. İstisnai durumlar dışında, Birleşik Krallık'ta tam aşılı hiç kimse için hiçbir yer yasak olmamalı"

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (188 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.