Yunan Adaları’na Kapıda Vize! İDO Feribot Seferlerinin Bilet Fiyatları Belli Oldu

Vize Kolaylığı ile Yunan Adalarına Yolculuk Başlıyor: İDO'dan Samos Seferleri ve Bilet Fiyatları Açıklandı.

 

Yunanistan'ın bazı adalarına Türk vatandaşları için kapıda vize uygulaması geri döndü. Bu kapsamda, İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), 6 Nisan itibarıyla Samos Adası'na seferler başlatacağını duyurdu. Bu seferler, İzmir'in Seferihisar ve Aydın'ın Kuşadası ilçelerinden gerçekleştirilecek. Seferler için en düşük gidiş-dönüş bilet fiyatı 35 euro (1154 TL) olarak belirlendi.

 

Koronavirüs pandemisi sebebiyle bir süre durdurulan kapıda vize uygulaması, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Yunanistan ziyareti sonrası yeniden başlatıldı. Bu sayede, Türk vatandaşları Ege Denizi'ndeki Rodos, Midilli, Sisam, Sakız, İstanköy, İleryoz ve Meis adalarına kapıda vize alarak seyahat edebilecekler.

 

İDO'nun açıklamasına göre, Seferihisar'dan Samos'a yapılacak seferler için aynı gün içinde dönüş yapılması halinde bilet fiyatı 35 euro, farklı günlerde dönüş için ise 49 euro olarak belirlenmiş. Kuşadası'ndan Samos'a seferlerde ise aynı gün dönüş 41 euro, farklı gün dönüş 52 euro olarak fiyatlandırılmıştır.

 

Samos Adası'na seyahat edecek yolcuların geçerli bir pasaporta ve Schengen vizesine veya kapıda alınabilecek vizeye sahip olmaları gerekiyor. Ayrıca, pasaportun geri dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerli olması ve 10 yıldan eski olmaması gerektiği hatırlatıldı.

 

 

 

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (241 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.