Yunanistan tüm Covid önlemlerini kaldırıyor

Yunanistan, Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında uygulanan tedbirleri esnetme kararı aldığını duyurdu.

Yunanistan'da kapalı alanlarda maske takma ve Covid-19 sertifikası gibi kısıtlamaların turizm dönemi boyunca kaldırılacağı ve yetkililerin söz konusu tedbirleri yeniden uygulayıp uygulamamayı eylül ayında görüşeceği bildirildi.

Sağlık Bakanı Thanos Plevris, yaptığı açıklamada, kapalı mekanların yanı sıra kafe ve lokantalarda uygulanan ve "COVID pass" olarak bilinen aşı sertifikası gösterme zorunluluğunun 1 Mayıs itibarıyla kaldırılmasına karar verildiğini dile getirdi.

Bakan Plevris, kısıtlamaları hafifletme kararının "epidemiyolojik veriler ve uzman önerileri" sonrasında alındığını aktardı.

Öğrenciler için geçerli haftada bir kez Covid-19 testi yaptırma zorunluluğunun 1 Mayıs itibarıyla kaldırılacağını da ifade eden Plevris, dini etkinliklerde tedbirler çerçevesinde uygulanan tüm kısıtlamaların sona erdirileceğini kaydetti.

Doluluk oranlarında geçerli olan kısıtlamaların 31 Mayıs'tan itibaren iptal edileceğini de aktaran Plevris, kapalı mekanlarda maske zorunluluğunun da 31 Mayıs'a kadar devam edeceğini söyledi.

Tüm tedbirler, 1 Eylül'den itibaren tekrar değerlendirilecek.

Yunanistan'da koronavirüs enfeksiyonları son haftalarda hafifledi.

Ülkede son 24 saatte 15 bin enfeksiyon ve 64 ölüm kaydedildi.

Ekonomisinin can damarını turizm gelirlerinin oluşturduğu 11 milyonluk ülkede nüfusun yaklaşık yüzde 72'sinin aşılarının tam olduğu belirtiliyor.

 

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 3

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (243 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.