Yunanistan turistlere uygulanan karantina zorunluluğunu kaldırıyor!

Yunanistan 2021 yazı için tüm kısıtlamaları bir bir ortadan kaldırıyor. Ülke 14 Mayıs tarihinden sonra gelecek turistlere karantina uygulamayacak. Tatilciler sadece negatif koronavirüs testini göstererek Yunanistan’a girebilecek.

Uzun bir salgın döneminin ardından milyonlarca turist özellikle Akdeniz bölgesindeki ülkelere rezervasyonlarını yaptırdı. Bu kapsamda Yunanistan alınan yasak kararlarını kademeli olarak kaldırma yoluna gitti. Ülke 14 Mayıs tarihinden itibaren tatil amacı ile Yunanistan’a gelen turistlere zorunlu karantina uygulamayacak. Ancak muafiyetten sadece Kovid-19 aşısı olan, PCR testi yaptıran ve virüs taşımadığını belgeleyen ziyaretçilerin istifade edebileceği bildirildi.

YUNANİSTAN’DA AŞI VE PCR TESTİ VURGUSU

Konu ile ilgili Yunanistan Turizm Bakan Yardımcısı Sofia Zaharaki açıklamada bulundu. Zaharaki, “Tatilciler ya aşılanmış olmalı ya da bir korona PCR testi yaptırmalılar” ifadelerini kullandı.  Bakan yardımcısı bu koşulları yerine getirenlerin ülkeye özgürce seyahat edebileceklerini belirtti. Ülkenin önemli gelir kaynağı olan turizmde gelir kaybının önüne geçmek isteyen Atina yönetimi, AB'den ortak bir "aşı belgesi” hazırlamasını istiyor. Konuyu masaya yatıran Avrupa Birliği (AB) çalışmalarını sürdürüyor.

VİZE ALACAKLAR ŞİMDİDEN BAŞVURMALI

Yunanistan, tatil için Türk vatandaşlarının en çok tercih ettiği ülkelerden biri olarak ön plana çıkıyor. Ülke Türk vatandaşlarından Yunanistan vizesi istiyor. Bu vizenin çıkması ise şu günlerde aksayabiliyor. Bu nedenle yaz tatilini Yunanistan’da geçirmek için vize için Marina Vize Merkezi’ne başvurabilirsiniz.

RUSYA’DAN KÖTÜ HABER!

Rusya’dan Türkiye’yi yakındanilgilendiren kötü haber geldi. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Rusya Başbakan Yardımcısı Tatiana Golikova, Türkiye’de görülen vaka sayılarına değindi. Vaka sayılarındaki rekor artış nedeni ile 15 Nisan ile 1 Haziran tarihleri arasında uçuşlara kısıtlama getirildiği belirtildi.

RUSYA’DAN AÇIKLAMA!

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, Koronavirüsle Mücadele Merkezi’nin Türkiye ile havayolu iletişimin 15 Nisan’dan 1 Haziran’a kadar sınırlandırılmasına karar verdiğini duyurdu. Golikova açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Rusya Federasyonu ile Türkiye arasındaki düzenli uçuşlar karşılıklı olarak haftada iki uçuşla sınırlandırılacaktır. Moskova - İstanbul, İstanbul - Moskova; Rusya Federasyonu tur operatörlerinin Türkiye'ye tur satışını 1 Haziran'a kadar askıya almaları önerilir. Bu tarihten önce satın alınan turların başka yöne değiştirilmesi veya ertelemeleri tavsiye edilir. Türkiye'de bulunan vatandaşlar için hem tatillerine devam etme hem de tahliye uçuşlarıyla uçma fırsatı olacak. Ayrıca Türkiye’de bulunan Rus vatandaşlarının Rusya’ya dönüşü ve Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nin inşasında yer alanların ulaşımı için uçuşlar korunacak. Rostourizm, turistlere yardım etmek için finansal destek de dahil olmak üzere bir önlemler paketi kabul etmesi talimatı aldı. Tanzanya ve Türkiye ile hava uçuşları, oradaki durum istikrar kazanırsa yeniden başlayacak.”

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (160 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.