Yurt dışı uçuşları için izin belgesi almak zorunlu mu?

Türk Hava Yolları (THY), tam kapanma döneminde yapılması planlanan yurt dışı uçuşlarıyla ilgili izin belgesinin gerekli olup olmadığına ilişkin açıklamada bulundu.

Tam kapanma ile birlikte seyahat yasakları 29 Nisan saat 19.00’da başlayacak. Bu tarihten sonra şehirlerarası yolculuk yapmak isteyen kişiler seyahat izin belgesi alması gerekiyor. Ancak tam kapanma sürecinde yurt dışına çıkışlarla ilgili kafalar karışmıştı. Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün, yurt dışı uçuşları için izin belgesine ihtiyaç olmadığını açıkladı.

YURT DIŞI ÇIKIŞLAR İÇİN İÇİN BELGESİ

THY Basın Müşaviri Yahya Üstün'ün açıklamaları şöyle oldu: ''Değerli misafirlerimiz, seyahat izin belgesi yalnızca yurt içi uçuşlarımız için gereklidir. Yurt dışı uçuşlarınızı izin belgesine ihtiyaç duymadan, seyahat edeceğiniz ülkenin şartlarını dikkate alarak (PCR test sonucu vb.) gerçekleştirebilirsiniz.''

THY’NİN YENİ SEFER BAŞLATACAĞI DESTİNASYONLAR AÇIKLANDI

Öte yandan Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, şirketin uçuş başlatacağını yeni yurt dışı destinasyonlarını açıkladı. Twitter’dan açıklama yapan Bilal Ekşi, Kanada’da Toronto ve Montreal’in ardından 1 Mayıs itibariyle Vancouver’i de açacaklarını açıkladı. Bilal Ekşi ayrıca, mayıs ayı içinde Özbekistan’ın Urgenç ve Fergana seferlerinin başlayacağını duyurdu.

UÇAK BİLET SATIŞLARI PATLADI

Ayrıca tam kapanma tarihine az bir zaman kala yoğun ilgi nedeniyle havayolu şirketlerinin bilet satış sistemleri kilitlendi. Uçak seferlerine yoğun ilgi, bilet fiyatlarına da yansıdı. 17 gün sürecek tam kapanmayı memleketlerinde veya tatil bölgelerinde geçirmek isteyen vatandaşlar uçak bileti almak için sıraya girdi. Bilet almak için havayolu şirketlerinin bilet satış sistemlerine yoğun ilgi gösteren vatandaşlar, sistemin bir süre kilitlenmesine neden oldu. Aşırı yoğunluk nedeniyle bilet satışları durmak zorunda kaldı.

BİLET FİYATLARI ARTTI

Kapanma nedeniyle uçak biletlerine talebin artması, fiyatlarında artmasına neden oldu. Özellikle talebin fazla olduğu bazı illerde bilet fiyatlarında büyük artışlar yaşandı. Yoğun ilginin olduğu Gaziantep tek yön bilet fiyatı 494 Lira ile 662 lira arasında değişirken, Trabzon bilet fiyatları ise 494 Lira ile 813 lira arasında satılıyor.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: [email protected]

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (200 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.