Yurtdışı dil öğreniminde öne çıkan ülke İngiltere!

Yurtdışı dil öğreniminde öne çıkan ülke İngiltere! Yurtdışında dil eğitimini hangi ülkede almalıyım? Yurtdışında hangi ülkede İngilizce öğrenebilirim? Dil eğitimi için hangi ülke en iyisidir?  Gibi soruları internet üzerinden aratan çoğu kişinin ilk olarak incelediği ülke olan İngiltere'dir. İngiltere sadece ana dili İngilizce olduğu için değil birçok nedenden dolayı tercih edilmektedir. Gelin bu tercihlere birlikte bakalım...

YURTDIŞI DİL ÖĞRENİMİNDE ÖNE ÇIKAN ÜLKE İNGİLTERE!

İngiltere geniş kültürü ve oturmuş sistematik yapısı ile yurt dışında İngilizce öğrenmek isteyen çoğu kişinin ilk tercihi olarak karşımıza çıkmaktadır. Dünyadaki en iyi dil eğitimini veren dil okulları, çoklu programları ve her bütçeye uygun kurs imkanları ile Türkiye başta olmak üzere İngiltere her yıl Avrupa, Asya ve Afrika'dan birçok öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.


İNGİLTERE'DE DİL ÖĞRENEMİNİN FAYDALARI NELERDİR?

Birçok Avrupa ülkesi farklı ülkelerden öğrencilere dil eğitimi vermektedir. Ancak bu ülkelerin çoğunda yaygın dil İngilizce olmamakla birlikte öğrencide İngiliz aksanı ve kültürü tam oturmaya bilir. İngiltere, köklü tarihi, kültürel gelişmişliği, oturmuş dil eğitim sistemi ile dünyanın en çok dil öğrenimi için tercih edilen ülkesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Yüzyıllardır farklı ülke vatandaşlarına dil eğitimi veren İngiltere küçük ve büyük kentlerde farlı bölgelerde ve okullarda öğrencilerine dil eğitimi sunmaktadır. Öte yandan İngiltere tüm dünyada kalitesini kanıtlamış dil okullarının merkezliğini yapmaktadır.

TÜRK VATANDAŞLARININ İNGİLTERE'Yİ SEÇME NEDENLERİ!

  • İngiltere ve Türkiye arasında sadece 4 saatlik bir uçuş mesafesi vardır. İstanbul'dan, Londra'ya veya Manchester’a her gün direk uçuşlar bulunmaktadır.
  • İngilizce'nin ana vatanı olan İngiltere, tüm dünyaya dilini öğretmek için çok farklı sistemler geliştirmiştir. Bu sistemleri yüz yıllardır öğreten İngiltere, bu konuda Avrupa'dan çok ileridedir.
  • En önemli avantajlardan birisi de Türkiye ve İngiltere arasındaki zaman farkıdır. Oldukça az bir zaman farkına sahip olan iki ülke arasında seyahatlerinizi ve iş bağlantılarınızı kolayca halledebilirsiniz.
  • İngiltere'de dil öğreniminin maliyeti sanıldığına göre uygundur. Vize ve ulaşım masrafları da oldukça düşüktür.
  • Ulaşım ağı çok geniş bir ülke olan İngiltere, dil öğrenimi sırasından gezmenize ve dilinizi geliştirmenize olanak sağlamaktadır.
  • İngiltere birçok köklü dil okuluna ve eğitim kurumuna sahiptir. Bu okullar Avrupa başta olmak üzere ülkemizde de dünya insanlarına İngilizce öğretmektedir.