Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Nikaragua Vizesi

Nikaragua Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Nikaragua Vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

  • Nikaragua Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  Nikaragua arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  Nikaragua ülkesine yapacakları seyahatler için 90 Gün Vizeden Muaftırlar. Nikaragua Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Nikaragua Çalışma Vizesi, Nikaragua Öğrenci vizesi  ve Nikaragua Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Nikaragua Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Nikaragua Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

  • Nikaragua Turist Vizesi: Türkiye ve Nikaragua arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde Nikaragua ülkesinde 90 gün kalma hakkına sahiptir. 90 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 90 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

  • Nikaragua Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

  • Nikaragua Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

  • Nikaragua Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Nikaragua Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. Çalışma Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz

  • Nikaragua Eğitim Vizesi:  Nikaragua ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Nikaragua Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Nikaragua Eğitim Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

  • Nikaragua Aile Birleşim Vizesi (Nikaragua Evlilik Vizesi): Nikaragua vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Nikaragua Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Nikaragua Aile birleşim Vizesi işlemleri acentemiz tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.
Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Nikaragua Vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Büyükelçilik / Konsolosluk

 Nikaragua Ankara Büyükelçiliği

Nikaragua'ın Türkiye'de elçiliği bulunmamaktadır.

 Nikaragua İstanbul Başkonsolosluğu

Nikaragua'ın Türkiye'de konsolosluğu bulunmamaktadır.

Ülke Bilgileri

Resmi Adı Nikaragua Cumhuriyet
Bayrak
Başkent Managua
Nüfus 6.167.237
Yüzölçümü 129,495 km2
Para Birimi Córdoba
Milli Gelir 14,013 milyar $
Enflasyon %12,16
İşsizlik Oranı %3,3
Yaşam Süresi Ortalama 71,80 yıl
Telefon Kodu +505
4.90 / 5 ( 483 votes)
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.