Pakistan Aile Ziyareti Vizesi Başvuru İşlemleri

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Pakistan Aile Ziyareti Vizesi Genel Bakış

Pakistan Vizesi Genel Bilgi

Pakistan topraklarına gerçekleştirilecek turistik, kültürel, tedavi, eğitim veya ticari amaçlarla gerçekleştirilecek ziyaretler için Pakistan Vizesi almak gerekmektedir. Her ülkenin farklı mevzuatları ve yasal prosedürleri bulunabildiği gibi Pakistan Hükümeti’nin ülkemiz için belirlediği bazı vize başvuru işlemleri bulunmaktadır. Başvuru işlemleri için İstanbul’da bulunan Pakistan Başkonsolosluğu’na müracaat edilebildiği gibi Ankara’da bulunan Pakistan Büyükelçiliği’ne de vize başvurusu yapılabilmektedir.

Pakistan Vizesi için gerekli evraklar seyahat amaçlarına göre genellikle ortaktır. 2 adet arka fonu beyaz fotoğraf, vize davetiyesi, pasaport, nüfus cüzdanı fotokopisi ve uçak bileti rezervasyonu yardımı ile vize başvurusu yapılabilmektedir. Pasaportun en fazla 10 yıl önce alınmış olması, en az 6 ay süresinin bulunması ve ayrıca ilk iki sayfasının fotokopisini almanız gerekmektedir.Başvuru fotoğraflarınız güncel halinizi yansıtmak zorunda olup, 35 mm x 45 mm ebatlarında çekilmiş olmalıdır. Pakistan’la tarih boyunca gerçekleşmiş olan iyi ilişkilerimiz günümüzde devam etmekte olup, vize işlemleri çabuk gerçekleşmektedir.Ticari amaçla ziyaret edecekler, Pakistan’a bağlı ticaret odaları tarafından tavsiye mektubu almak zorundadırlar. Evrakları tamamladıktan sonra Türkçe ve İngilizce olarak vize başvuru formu doldurduktan sonra başvuru için eksik evrakınız kalmayacaktır. Başvuruyu şahsen yapmanız zorunda olmayıp, vize başvuru hizmeti veren firmalardan destek alabilirsiniz. Müracaat edeceğiniz vize türüne göre konsolosluktan ve büyükelçilikten ek evraklar istenebilmektedir. Kısa süreli vize başvuruları 7 ila 12 iş günü içerisinde, yoğunluğa ve evrakları tamamlama hızınıza göre gerçekleşirken, uzun süreli başvuruların sonuçlanması için geçen süre daha fazla olabilmektedir.

Pakistan Vizesi için sizi daha iyi tanıyabilmek adına ilave bilgiler ve evraklar istenebilmektedir. Ülkenin kendi vatandaşlarına korumaya yönelik bu uygulamalara saygılı olarak ivedi bir şekilde istenen evrakları tamamlamanız gerekmektedir. Resmi pasaport sahipleri 90 gün süre ile yapacakları seyahatlerde vizeden muaf olup, harici pasaport sahiplerinin kısa süreli bile olsa yapacakları ziyaretlerde vize istenecektir. Seyahat amacınıza göre vize ücreti de değişiklik gösterecektir. Eksik evrak yüzünden vizeniz reddedilecektir. Başvurunuz bu sebeple reddedildiği taktirde evraklarınızı eksiksiz bir şekilde tekrar düzenleyerek yeniden başvuru yapma hakkınız bulunmaktadır.

Büyükelçilik / Konsolosluk

 Pakistan Ankara Büyükelçiliği

Ambassador YOUSAF JUNAID

Chancery:
İran Caddesi No:37, 06700 G.O.P.
 : +90 (312) 4271410 - 13
 : +90 (312) 467 1023
 : parepankara@yahoo.com
 : parepankara@mofa.gov.pk
 : www.pakembassyankara.com

Office Hours:

Monday-Friday: 09:00-17:00

 Pakistan İstanbul Başkonsolosluğu

Consul General Nauman Aslam

Chancery:
Konaklar Mah. Akağaç Sokak No:2, 4. Levent
 : +90 (212) 324 5827
 : +90 (212) 3249154
 : +90 (212) 324 5170
 : parepistanbul1@yahoo.com
 : parepistanbul@mofa.gov.pk

Office Hours:

Monday-Friday : 08.30-17.00

Ülke Bilgileri

Resmi Adı Pakistan İslam Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent İslamabad
Nüfus 225,2 milyon
Yüzölçümü 796.095 km²
Para Birimi Rupi (PKR)
Milli Gelir 347,3 milyar Dolar
Enflasyon %13.6
İşsizlik Oranı %6,3
Yaşam Süresi Kadın 67.1 – Erkek 63.5
Telefon Kodu +92
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.