Rusya Çalışma Vizesi

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Rusya Çalışma Vizesi içim Gerekli Evraklar

Rusya Çalışma vizesi için Gerekli Olan  Evraklar Aşagıdaki Gibidir.

Rusya Çalışma Vizesi Örneği

1.Pasaport özellikleri

 • Pasaportun son 10 yıl içerisinde alınmış olması ve Rusya Çalışma Vizesi başvurunuzun gerçekleşmesi için pasaportunuzda 2 adet boş sayfanın bulunması gerekmektedir.
 • Rusya’ya yapacağınız seyahatinizin dönüş tarihinden itibaren pasaportunuzun geçerlilik tarihinin Rusya vizesinin bitim tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerli (temdit tarihi) olması istenen diğer kriterdir.
 • Rusya Konsolosluğu yırtık, deforme ve tahriş olmuş pasaportlarla yapılan başvuruları kabul etmemektedir.
 • Pasaportun hamili kısmının pasaport sahibi tarafından imzalanmış olması gerekmektedir.

2.Fotoğraf özellikleri

 • Rusya Çalışma Vizesi başvurusunda bulunacak kişiler 1 adet 35 mm genişlikte 45 mm yükseklikte biyometrik fotoğraf ibraz etmeleri gerekmektedir.
 • Biyometrik fotoğraflar 6 aydan daha eski olmayacak ve kişinin son halini yansıtacak şekilde olmalıdır.
 • Vize işlemlerinde kullanılacak olan biyometrik fotoğrafın arka fonu mutlaka beyaz olmalıdır. Fotoğraf Örneği

3.Resmi Onaylı Çalışma Davetiyesi

 • Rus Dışişleri bakanlığından veya  Federal Göç idaresi Onaylı resmi  Çalışma davetiyesi.
 • Elektronik davetiyeler mail yolu ile kabul edilmektedir. Normal davetiyeler ıslak imzalı ve kaşeli olanların Orijinal gelmesi gerekmektedir. Davetiye Örneği

4.Bilgi Formu

 • Bilgi formunu indirip doldurunuz. Doldurduğunuz bilgi formunu da bize ulaştırmanız gerekmektedir. Bilgi Formu indir
 • Eğer mevcut yazıcınız yoksa  bilgi formunda yazılı olan detayları bir kağıda yazarak bize ulaştırabilirsiniz.

Rusya Çalışma Vizesi Ücreti

 • Rusya Vizesi Fiyat Listesi 2020 yılına ait olup ücret tablosunda yazılı olan ücretler geçerlidir.
 • Yukarıda yazılı olan fiyatlarımıza Kargo & KDV dâhil değildir.
 • Rusya Vizesi Fiyatı belirlenirken Rusya Konsolosluğu vize harçları ve hizmet bedelimiz dâhil edilmektedir.
 • Yukarıdaki ücret tablosunda  belirtilen Rusya Vize Ücretleri dışında ilave bir ücret talep edilmez.
 • Rusya Vize Ücreti tablosuna Kargo & Kurye ücretleri dâhil edilmemiştir. Kargo & Kurye ücretleri müşteriye aittir.

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Ofisi Rusya Konsolosluğu yetkili acentesidir.
 • Marina Vize Başvuru Ofisi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Rusya Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Rusya Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Rusya Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Rusya Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.
Evraklarınızı Aşağıda Bulunan Kargo Firmalarıyla Gönderebilirsiniz

Anlaşmalı Kargo - Mng Kargo

Anlaşmalı Kargo - Aras Kargo

Anlaşmalı Kargo - Yurtiçi Kargo

D

Rusya Çalışma Vizesi

Rusya’da faaliyet gösteren firmalar her sene belirli sayıda kişiyi Türkiye’den getirerek istihdam sağlamakta ve sektörde ihtiyaç duydukları yeteneklere sahip kişileri iş almaktadır. Rusya dünyanın en büyük ülkesi olarak binden fazla şehre sahiptir ve oldukça kalabalık bir nüfusu vardır. Özellikle nüfus sayısının az olduğu ve istihdam konusunda sıkıntı yaşanan şehirlerde çalışmak için Rusya Çalışma Vizesi almak daha kolaydır. Rusya Çalışma Vizesi 2018 yılında Rusya’da bir şirketten davetiye gelmesi sonucunda alınabilmektedir. Bu noktada Rusya’da faaliyet gösteren ve çalışacağınız firma ile koordineli şekilde çalışılması ve vize işlemlerinin yürütülmesi gerekmektedir. Rusya çalışma izinleri çalışacağınız firmaya ve yapacağınız işe göre 9 ay ile 3 sene arasında verilebilmektedir.

Rusya Çalişma Vize Örneği

Rusya Çalışma Vizesi Örneği

Rusya Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

Türkiye vatandaşlarının Rusya’da uzun süreli çalışabilmek için çalışma izni almaları zorunludur. Bu sebeple çalışılacak olan firma ile iletişimde olmak ve koordineli çalışmak oldukça önemlidir. Oturma izni ve çalışma vizesi birbiriyle oldukça bağlantılıdır ve gerekli evrakların toplanması için oldukça özenli çalışılması gerekmektedir. Bu sebeple profesyonel ve tecrübeli bir vize danışmanlık firmasıyla çalışmak hem zamanınız hem de maddiyat açısından oldukça önemlidir. Marina Vize olarak Rusya Çalışma Vizesi işlemleri için tam yetkiye sahip acente olarak hizmet vermekteyiz. Rusya Çalışma Vizesi başvurusu sırasında en önemli evraklar çalışacağınız şirketten gelen davetiye ve HIV testinin yaptırılmasıdır. Rusya Çalışma Vizesi ücreti giriş sayılarına ve çalışmak istediğiniz süreye göre değişiklik göstermektedir. Marina Vize olarak üç yıl süreli, çok girişli bir çalışma vizesi için talep ettiğimiz ücret 4000 USD’dir. Bu fiyata konsolosluk ücretleri ve danışmanlık ücretimiz dahildir. Kargo ve KDV bu fiyata dahildir. Fiyatlar ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilmek için müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz. Çalışma vizesi süreçleri biraz karmaşık ve zor olabilmektedir. Üç yıllık bir çalışma vizesinin işlem süresi 60 gün sürebilmektedir. Bu nedenle planlarınızı iyi yapmanız ve başvurunuzu işlem sürelerini düşünerek yapmanızda fayda vardır. Vize sonucunu belirleyen ve süreleri uzatıp kısaltabilecek tek yetkili kurum Rus Konsolosluğudur. Bu sebeple resmi tatilleri ve konsolosluğun kapalı olduğu günleri hesaba katarak başvuru yapılmasında fayda vardır.

Rusya Çalışma Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Rusya Çalışma Vizesi için gerekli evraklar düzenli ve eksiksiz toplanmalı ve bu şekilde konsolosluğa teslim edilmelidir. Bu evraklar şu şekilde sıralanabilir;

 • Pasaport
  • Pasaportunuz vizenin bitiminden sonra en az altı ay daha geçerli olmalıdır. Çalışma vizelerinde on yıllık vize almanız daha garantili olacaktır.
  • Pasaportun ikinci sayfası pasaport sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır.
  • Pasaportun yırtık olmaması ve hasar görmüş olmaması önemlidir.
  • Pasaportunuz en az iki sayfa boşluk olmalıdır.
 • 2 adet biyometrik ve son altı ayda çekilmiş fotoğraf
 • Başvuru formu (Marina Vize tarafından doldurulacaktır.)
 • Rusya Dışişleri Bakanlığından alınmış davetiye (Marina Vize tarafından bakanlık ile temasa geçilip, alınacaktır.)

Rusya Vizesi ve Rusya Çalışma Vizesi danışmanlığı yapan acentemiz sayesinde vize süreciniz sorunsuz devam etmektedir. Çalışma vizesi sonuçlanma süreleri minimum 30 iş günü sürmektedir. Bu sebeple başvurularınızı bu süreyi düşünerek yapmanız sizin açınızdan faydalı olacaktır. Rusya çalışma vizesi uzatma başvuruları Rusya’da göçmenlik bürosuna yapılmaktadır. Rusya bu uzatmalar için talep edilen ücretler göçmen bürosunun inisiyatifinde olup vizenin uzatılıp uzatılmayacağı kararı da onlara aittir. Türkiye’nin her ilinden olan başvuruları kabul etmekte olan Marina Vize olarak Rusya çalışma vizesi alabilmeniz gerekli tüm prosedürleri düzgün şekilde yerine getiriyoruz.

Büyükelçilik / Konsolosluk
Rusya Ankara Büyükelçiliği

Karyağdı Sok., No:5, 06692, PK. 35
Kavaklıdere – Çankaya / ANKARA
Telefon : (+90) 312 439 21 22
Fax : (+90) 312 438 39 52
Email : rus-ankara@yandex.ru

Rusya İstanbul Başkonsolosluğu

Istiklal Cad.,No: 219-225 A.
Beyoglu / İSTANBUL
Telefon : (+90) 212 292 51 01
Fax : (+90) 212 249 05 07
Email :rusyaistanbul@mail.ru

Ülke Bilgileri
Resmi Adı Rusya Federasyonu
Bayrak Rusya Vizesi
Başkent Moskova
Nüfus 140.04 Milyon
Yüzölçümü 17.098.242 Km2
Para Birimi Ruble (RUB)
Milli Gelir 2.116 Trilyon Euro
Enflasyon %11.9
İşsizlik Oranı %8.9
Yaşam Süresi Kadın 73.1 – Erkek 59.3
Telefon Kodu +7

Faydalı Linkler