Rusya Eğitim Vizesi

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Rusya Eğitim Vizesi için Gerekli Evraklar

Rusya Eğitim Vizesi için Gerekli Olan  Evraklar Aşagıdaki Gibidir.

Rusya Eğitim Vizesi Örneği

1.Pasaport özellikleri

 • Pasaportun son 10 yıl içerisinde alınmış olması ve Rusya eğitim vizesi başvurunuzun gerçekleşmesi için pasaportunuzda 2 adet boş sayfanın bulunması gerekmektedir.
 • Rusya’ya yapacağınız seyahatinizin dönüş tarihinden itibaren pasaportunuzun geçerlilik tarihinin Rusya vizesinin bitim tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerli (temdit tarihi) olması istenen diğer kriterdir.
 • Rusya Konsolosluğu yırtık, deforme ve tahriş olmuş pasaportlarla yapılan başvuruları kabul etmemektedir.
 • Pasaportun hamili kısmının pasaport sahibi tarafından imzalanmış olması gerekmektedir.

2.Fotoğraf özellikleri

 • Rusya Eğitim Vizesi başvurusunda bulunacak kişiler 1 adet 35 mm genişlikte 45 mm yükseklite biyometrik fotoğraf ibraz etmeleri gerekmektedir.
 • Biyometrik fotoğraflar 6 aydan daha eski olmayacak ve kişinin son halini yansıtacak şekilde olmalıdır.
 • Vize işlemlerinde kullanılacak olan biyometrik fotoğrafın arka fonu mutlaka beyaz olmalıdır. Fotoğraf Örneği

3.Rusya Eğitim Davetiyesi

 • Rus Dışişleri bakanlığından veya  Federal Göç idaresi Onaylı resmi Eğitim davetiyesi. Davetiye örneği
 • Elektronik davetiyeler mail yolu ile kabul edilmektedir. Normal davetiyeler ıslak imzalı ve kaşeli olanların Orijinal gelmesi gerekmektedir.

4.Bilgi Formu

 • Bilgi formunu indirip doldurunuz. Doldurduğunuz bilgi formunu da bize ulaştırmanız gerekmektedir. Bilgi Formu indir
 • Eğer mevcut yazıcınız yoksa  bilgi formunda yazılı olan detayları bir kağıda yazarak bize ulaştırabilirsiniz.
Evraksız  1 Yıllık Rusya Ticari Vize

 

1.Pasaport özellikleri

 • Pasaportun son 10 yıl içerisinde alınmış olması ve Rusya Ticari Vize başvurunuzun gerçekleşmesi için pasaportunuzda 2 adet boş sayfanın bulunması gerekmektedir.
 • Rusya’ya yapacağınız seyahatinizin dönüş tarihinden itibaren pasaportunuzun geçerlilik tarihinin Rusya vizesinin bitim tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerli (temdit tarihi) olması istenen diğer kriterdir.
 • Rusya konsolosluğu yırtık, deforme ve tahriş olmuş pasaportlarla yapılan başvuruları kabul etmemektedir.
 • Pasaportun hamili kısmının pasaport sahibi tarafından imzalanmış olması gerekmektedir

2.Fotoğraf özellikleri

 • Rusya Ticari Vize başvurusunda bulunacak kişiler 1 adet 35 mm genişlikte 45  mm yükseklikte biyometrik fotoğraf ibraz etmeleri gerekmektedir.
 • Biyometrik fotoğraflar 6 aydan daha eski olmayacak ve kişinin son halini yansıtacak şekilde olmalıdır.
 • Vize işlemlerinde kullanılacak olan biyometrik fotoğrafın arka fonu mutlaka beyaz olmalıdır. Fotoğraf  Örneği

3.Bilgi Formu

 • Bilgi formunu indirip doldurunuz. Doldurduğunuz bilgi formunu da bize ulaştırmanız gerekmektedir. Bilgi Formu indir
 • Eğer mevcut yazıcınız yoksa  bilgi formunda yazılı olan detayları bir kağıda yazarak bize ulaştırabilirsiniz.
* Diğer gerekli evraklar ve Rusya’dan gelen resmi ve orijinal davetiyeniz Marina Vize  görevlileri tarafından konsolosluğa ibraz edilmektedir.
* Türkiye’nin her ilinden pasaportlara Marina Vize , Rusya Eğitim Vizesi alabilmektedir.
Rusya vize işlemleri için sizin konsolosluğa gelmenize gerek yoktur.

Rusya Eğitim Vizesi Ücreti

 • Rusya Vizesi Fiyat Listesi 2020 yılına ait olup ücret tablosunda yazılı olan ücretler geçerlidir.
 • Yukarıda yazılı olan fiyatlarımıza Kargo & KDV dâhil değildir.
 • Rusya Vizesi Fiyatı belirlenirken Rusya Konsolosluğu vize harçları ve hizmet bedelimiz dâhil edilmektedir.
 • Yukarıdaki ücret tablosunda  belirtilen Rusya Vize Ücretleri dışında ilave bir ücret talep edilmez.
 • Rusya Vize Ücreti tablosuna Kargo & Kurye ücretleri dâhil edilmemiştir. Kargo & Kurye ücretleri müşteriye aittir.

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Ofisi Rusya Konsolosluğu yetkili acentesidir.
 • Marina Vize Başvuru Ofisi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Rusya Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Rusya Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Rusya Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Rusya Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.
Evraklarınızı Aşağıda Bulunan Kargo Firmalarıyla Gönderebilirsiniz

Anlaşmalı Kargo - Mng Kargo

Anlaşmalı Kargo - Aras Kargo

Anlaşmalı Kargo - Yurtiçi Kargo

D

Rusya Eğitim Vizesi

Marina Vize, Rusya Vizesi alma konusunda tam yetkili acentedir. Rusya Eğitim Vizesi başvurusunda bulunacak adaylara yönelik vize danışmanlığı hizmetini başarılı bir şekilde yürütmektedir. Vize başvurusu için acentemizi tercih eden öğrencilerin düzenlemesi gereken tüm evraklar acentemiz deneyimli personellerimizce temin edilerek düzenlenecek ve konsolosluğa teslim edilecektir. Eğitim vizesi almak isteyen öğrenciler, bizimle irtibata geçmekten başka bir prosedürle uğraşmak zorunda kalmayacak, talep ettikleri vizeyi adreslerinden teslim alabileceklerdir. Şahsi başvuru tercihine göre zaman olarak oldukça avantaj sağlayan acentemiz, konsolosluğa defalarca gidilmesi zorunluluğunu ortadan kaldırarak, Türkiye’nin her noktasından adayların uygun maliyetlerle vize başvurusunda bulunabilmesinin önünü açmaktadır. Rusya Eğitim vizesi 2018 yılında eğitim görmek isteyen öğrencilere belli prosedürleri yerine getirmeleri şartı ile verilmektedir.

Rusya Eğitim Vize Örneği

Rusya Eğitim Vize Örneği

Rusya Eğitim Vizesi Nasıl Alınır?

Rusya Eğitim başvurusu, Rusya Ankara Büyükelçiliği’ne ve Rusya İstanbul Başkonsolosluğu’na yapılmaktadır. Türkiye’nin başka bir ilinde yetkili bir vize müracaat noktası bulunmamaktadır. Bu durum, Rusya Eğitim vizesi başvurusunda bulunacak pek çok kişiyi zor durumda bırakmakta, tamamlanması gereken sayısız evrakla uğraşmanın yanında seyahat maliyetleri çıkartabilmektedir. Rusya Eğitim Vizesi işlemleri tamamlandıktan sonra vize onayının çıkması 7 ile 10 iş günü arasında, konsolosluğun yoğunluğuna bağlı olarak değişebilmektedir. Şahsi başvuru gerçekleştiren adaylar uzak illerden geldiklerinde, ikamet ettikleri şehre gidip geri gelme ile müracaat gerçekleştirdikleri ilde onay çıkana kadar kalma arasında çelişki yaşamaktadır. Her iki durumda da kaybedilen zamanın yanında başvuru sahibine ilave maliyetler çıkabilmektedir. Kimi zaman da konsolosluk yetkililerinin ilave evrak istemesi ile vize onay süreci uzayabilmektedir. Acentemizde Rusya Eğitim vizesi başvuru hizmeti alan adaylarımız evrak toplama işlemleri ile zaman kaybetmediği gibi konsolosluğa gelmek zorunda kalmayarak ilave seyahat maliyetlerine katlanmak zorunda kalmazlar. Acentemizde vize danışmanlığı alan müşterilerimiz için belirlediğimiz Rusya Eğitim Vizesi ücreti tüm konsolosluk masraflarını kapsamaktadır. Herhangi bir masraf adı altında belirlenen ücret dışında herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Verdiğimiz tüm hizmetler düşünüldüğünde, şahsi başvuru ile yapılacak maliyetlerin çok altında kalan hizmet ücretimiz oldukça cazip hale gelmektedir. Acentemizle iletişime geçecek öğrenciler, talep ettikleri eğitim vizesine kısa sürede uygun fiyatlarla ulaşabilecek, bir yığın yorucu prosedürleri yerine getirmeyeceklerdir.

Rusya Eğitim Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Şahsi başvurularda 7 ile 10 iş günü arasında çıkan Rusya Eğitim vizesi onayı, Marina Vize Acentesinden alınan Rusya Eğitim Vizesi danışmanlığı ile 5 iş gününe düşebilmektedir. Şahsi eğitim vizesi başvurusu ile acentemiz tarafından gerçekleştirilen eğitim vizesi başvuruları arasında 2 ile 5 iş günü değişiklik oluşabilmektedir. Konsolosluk tarafından belirlenen Rusya Eğitim Vizesi gerekli evraklar listesi;

 • Pasaportun yırtık veya yıpranmış olmaması, 2. Sayfasında bulunan pasaportun hamili kısmının pasaport sahibi tarafından imzalanmış olması gerekmektedir. Uzun süreli eğitim için Rusya Eğitim vizesi başvurusunda bulunacak adayların pasaport geçerlilik tarihi, vize başvuru tarihi itibari ile en az 1,5 yıl daha bulunması gerekmektedir.
 • 2 adet biyometrik fotoğraf istenmektedir. 35 mm x 45 mm ebatlarında olacak fotoğraflar kişinin son halini göstermeli ve beyaz arka fona çekilmiş olmalıdır. Vize başvuruları için son 6 ay içerisinde çekilen fotoğrafların kullanılması tavsiye edilmektedir.
 • Rusya Eğitim Vizesi Başvuru Formunun Rusça doldurulması ve içerisinde yer alan bilgilerin eksiksiz olarak tamamlanması gerekmektedir.
 • Rusya’da bulunan yetkili makamlardan davetiye alınmalıdır.
 • Salgın hastalık taşıma riski barındırmadığınızı gösteren sağlık raporunuz bulunmalıdır.
 • Tüm Rusya Federasyonu ülkelerinde geçerli Seyahat Sağlık Sigortanızı yaptırmalısınız.
 • Rusya’da bulunan eğitim kurumundan alınan kabul yazınızı başvuru dosyanıza eklemelisiniz.

Gerekli evraklar tamamlanarak konsolosluğa elden teslim edilerek, vize onay süreci beklenecektir. Pasaportunuza işlenecek olan Rusya Eğitim Vizesini aldıktan sonra planladığınız eğitimi gerçekleştirebilmek için Rusya’ya seyahat edebilirsiniz.

Büyükelçilik / Konsolosluk
Rusya Ankara Büyükelçiliği

Karyağdı Sok., No:5, 06692, PK. 35
Kavaklıdere – Çankaya / ANKARA
Telefon : (+90) 312 439 21 22
Fax : (+90) 312 438 39 52
Email : rus-ankara@yandex.ru

Rusya İstanbul Başkonsolosluğu

Istiklal Cad.,No: 219-225 A.
Beyoglu / İSTANBUL
Telefon : (+90) 212 292 51 01
Fax : (+90) 212 249 05 07
Email :rusyaistanbul@mail.ru

Ülke Bilgileri
Resmi Adı Rusya Federasyonu
Bayrak Rusya Vizesi
Başkent Moskova
Nüfus 140.04 Milyon
Yüzölçümü 17.098.242 Km2
Para Birimi Ruble (RUB)
Milli Gelir 2.116 Trilyon Euro
Enflasyon %11.9
İşsizlik Oranı %8.9
Yaşam Süresi Kadın 73.1 – Erkek 59.3
Telefon Kodu +7

Faydalı Linkler