Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Şili Misafir Vizesi

Şili Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Şili Vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

 • Şili Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  Şili arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  Şili ülkesine yapacakları seyahatler için 90 Gün Vizeden Muaftırlar. Şili Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Şili Çalışma Vizesi, Şili Öğrenci vizesi  ve Şili Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Şili Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Şili Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

 • Şili Turist Vizesi: Türkiye ve Şili arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde Şili ülkesinde 90 gün kalma hakkına sahiptir. 90 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 90 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

 • Şili Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Şili Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Şili Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Şili Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. 


 • Şili Eğitim Vizesi:  Şili ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Şili Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Şili Eğitim Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

 • Şili Aile Birleşim Vizesi (Şili Evlilik Vizesi): Şili vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Şili Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Şili Aile birleşim Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Şili Misafir Vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Ofisi Şili Konsolosluğu yetkili acentesidir.
 • Marina Vize Başvuru Ofisi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Şili Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Şili Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Şili Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Şili Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.
Büyükelçilik / Konsolosluk
 Şili Ankara Büyükelçiliği

Ambassador ARMIN ANDEREYA

Chancery:
Reşit Galip Cad. Hirfanlı Sk. 14/1 06700 GOP
 : +90 (312) 4473418
 : +90 (312) 4473582
 : +90 (312) 4473665
 : +90 (312) 447 4725
 : embassy@chile.org.tr
 : consulate@chile.org.tr
 : consul@chile.org.tr

Office Hours:

Monday-Friday: 09:00 – 17:00

4.8 / 5 ( 184 votes)
Ülke Bilgileri
Resmi Adı Şili Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent Santiago
Nüfus 18,006,407
Yüzölçümü 756,0963 km2
Para Birimi Şili pesosu
Milli Gelir $410.277 milyar
Enflasyon Resmi Veri Yok
İşsizlik Oranı Resmi Veri Yok
Yaşam Süresi Resmi Veri Yok
Telefon Kodu +56
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.