Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Şili Vizesi

Şili Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Şili Vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

 • Şili Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  Şili arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  Şili ülkesine yapacakları seyahatler için 90 Gün Vizeden Muaftırlar. Şili Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Şili Çalışma Vizesi, Şili Öğrenci vizesi  ve Şili Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Şili Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Şili Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

 • Şili Turist Vizesi: Türkiye ve Şili arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde Şili ülkesinde 90 gün kalma hakkına sahiptir. 90 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 90 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

 • Şili Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Şili Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 90 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Şili Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Şili Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. Çalışma Vizesi işlemleri acentamız tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz


 • Şili Eğitim Vizesi:  Şili ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Şili Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Şili Eğitim Vizesi işlemleri acentamız tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

 • Şili Aile Birleşim Vizesi (Şili Evlilik Vizesi): Şili vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Şili Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Şili Aile birleşim Vizesi işlemleri acentamız tarafından yapılmamaktadır. Lütfen Konsoloslukla İletişime geçiniz. Diğer Ülke Vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Şili Vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Merkezi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Şili Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Şili Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Şili Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Şili Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.

Büyükelçilik / Konsolosluk

 Şili Ankara Büyükelçiliği

Ambassador RODRIGO ENRIQUE ARCOS CASTRO

Chancery:
Kazım Özalp Mah. Hafta Sok. No:4
 : +90 (312) 4473418
 : +90 (312) 4473582
 : +90 (312) 447 4725
 : echile.turquia@minrel.gob.cl
 : ankara@consulado.gob.cl

Office Hours:

Monday-Friday: 09:00 – 17:00

 Şili İstanbul Başkonsolosluğu

Honorary Consul Saffet Batu AKSOY


Chancery:
Ahi Evran Caddesi No:6, Aksoy Plaza Kat:7, Maslak
 : +90 (212) 2590016
 : +90 (212) 2278565
 : +90 (212) 2278565
 : chile.istanbul@aksoy.com

4.90 / 5 ( 371 votes)

Ülke Bilgileri

Resmi Adı Şili Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent Santiago
Nüfus 19.049
Yüzölçümü 756,990 km2
Para Birimi Şili pesosu
Milli Gelir 576,7 milyar USD
Enflasyon %7,2
İşsizlik Oranı %7,90
Yaşam Süresi Ortalama 79,8 Yıl
Telefon Kodu +56
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.