Ukraynada Çalışma izni olanlar için oturum vizesi (D tipi) Başvuru İşlemleri

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Ukraynada Çalışma izni olanlar için oturum vizesi (D tipi) Genel Bakış

Ukrayna Vizesi Genel Bilgi

Ülkemizin kuzeyinde, Karadeniz’in karşı kıyısında bulunan Ukrayna’yı turistik, ticari ve eğitim amacı ile ziyaret etmek isteyen ülkemiz vatandaşları, Ukrayna Başkonsolosluğu’na şahsi veya aracı firmalar yardımı ile Ukrayna Vizesi müracaatında bulunabilirler. Aracı firmalar yolu ile yapacağınız başvurular daha hızlı neticelenmekte olup, uzun başvuru evraklarını tamamlama zahmetinden kurtulmanıza yardımcı olur. Vize başvuruları için gerekli zamanı bulunmayan adaylar için bu firmalar sahip oldukları deneyimle hızlı ve güvenilir hizmetler vermektedirler.

Ukrayna’yla olan ticari ve turistik ilişkilerimiz yıllar boyunca artarak devam etmiştir. Her yıl milyonlarca insan karşılıklı olarak gidip gelmektedir. Ülkemizde ikamet eden Ukrayna vatandaşları bulunduğu gibi Ukrayna’da ikamet eden pek çok Türk ailesi bulunmaktadır. Ukrayna’da yaşayan ailesini ziyaret edecek vatandaşlarımız da bu ziyaretleri için Ukrayna Vizesi almak durumundadır. Vize için gerekli belgeler, ülkemizin Ukrayna olan yakın ilişkileri nedeni ile az sayıda olup vize işlemleri 3 iş günü gibi kısa bir sürede sonuçlanmaktadır. Ukrayna’dan alınacak davetiye için şahsi başvurularda beklemek zorunda kalan adaylar, aracı firmalar ile bu problemlerini kısa süre içerisinde halledebilmektedir. Ukrayna ziyareti gerçekleştirmek isteyen adaylar vize başvurusu sırasında, konsolosluktan aldıkları müracaat formunu eksiksiz bir şekilde doldurarak, seyahat amaçlarını açık bir dille belirtirler. Vize ücretini yatırmaları akabinde nüfus cüzdanı ve pasaport fotokopilerini başvuru evraklarının arasına yerleştirerek 2 adet biyometrik fotoğrafı da ekleyerek evrakları tamamlamış olurlar. Pasaportların 7 ay geçerlilik süresinin bulunması ve vizeleme işlemleri için 2 adet boş sayfası bulunması gerekmektedir.

Ülkemiz ile yakın ilişkileri sebebi ile vatandaşlarımıza seyahat sonrası da zorluk çıkarmayan Ukrayna, Türk turistlere her zaman anlayışlı ve misafirperver olmuştur. Türk girişimcilerimiz ve iş adamlarımız da sık sık Ukrayna ziyaretinde bulunarak iş ilişkilerini ilerletmektedir. Ukrayna Vizesi başvurularınız sonucu 15 gün, 1 ay ve 3 ay süre ile vize alabileceğiniz gibi süresi dolmayan vizeleriniz varsa bu zaman dilimlerinde tekrar Ukrayna ziyareti gerçekleştirebilirsiniz. Yırtılmış veya deforme olmuş pasaportlarınızla ülke sınır kapısında problem yaşarsınız. Seyahat etmeden önce bu durumda olan pasaportlarınızı yenilemeyi unutmayınız.

Büyükelçilik / Konsolosluk

 Ukrayna Ankara Büyükelçiliği

Sancak Mah., 512. Sok., No:17, 06550 Yıldız,-Çankaya / ANKARA
Telefon : (+90) 312 441 54 99
Fax : (+90) 312 440 68 15
Email : emb_tr@mfa.gov.ua

 Ukrayna İstanbul Başkonsolosluğu

Adakale Sok. ,No: 13, Şenlikköy,-Florya/Bakırköy / İSTANBU
Telefon : (+90) 212 662 25 41
Fax : (+90) 212 662 18 76
Email :ukrist@superonline.com

Ülke Bilgileri

Resmi Adı Ukrayna Cumhuriyeti
Bayrak
Başkent Kiev
Nüfus 45.70 Milyon
Yüzölçümü 603.550 Km2
Para Birimi Grivna (UAH
Milli Gelir 294.3 Milyar Euro
Enflasyon %12.3
İşsizlik Oranı %4.8
Yaşam Süresi Kadın 74.5 – Erkek 62.3
Telefon Kodu +380
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.