Mali Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Mali Cumhuriyeti’ne turistik ziyaret gerçekleştirecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Mali turistik vize alarak planladıkları seyahati gerçekleştirmeleri talep edilmektedir. Başvuruların Mali Konsolosluğu’na gerçekleştirilmesi gerekmekte olup Marina Vize Başvuru Merkezi Acentesi kullanılarak gerçekleştirilen vize başvuruları kabul edilmektedir. Acentemiz Mali turistik vize 2020 başvuruları için tam yetkili acente olup, 1 aylık ve 3 aylık sürelerle verilen vizeleri kısa süre içerisinde alabilmektedir. Acentemiz İstanbul’da olup sadece İstanbul’dan gerçekleştirilen başvuruları değil tüm Türkiye’den vize başvurularını kabul etmektedir. Müşterilerimizle gerçekleştirdiğimiz tüm evrak alışverişleri için anlaşmalı kargo şirketlerimizi kullanmakta olup başvuru sürecinin hiçbir aşamasında müşterilerimizin Mali Konsolosluğu’na gelmesine gerek duyulmamaktadır. Müşterileri adına vize başvurusunu gerçekleştiren acentemiz onaylı vizeyi de elden teslim alarak adrese kargo ile göndermektedir.

Mali Turistik Vize Nasıl Alınır?

Mali turistik vize işlemleri için Mali Konsolosluğu’nun yetkilendirildiğinden bahsetmiştik. İşlemlerin başlatılabilmesi vereceğimiz sıralamaya uygun hareket edilmesi son derece önemlidir.

 • Mali Konsolosluğu’na gidilerek görevlendirilen vize yetkilisine Mali turistik vize başvurusu
 • Mali turistik vize ücreti yatırılarak dekontunun teslim alınması ile birlikte vize yetkilisi tarafından verilen listede yer alan tüm evraklar eksiksiz bir şekilde tamamlanarak dekont ile birlikte vize yetkilisine teslim edilmelidir.
 • Teslim edilen evrakların inceleme süreci başlatılarak başvuru sahibine olumlu veya olumsuz cevap iletilecektir.
 • Cevabın olumsuz olması halinde tüm süreç başa alınarak tekrar gerçekleştirilecek olup alınan cevabın olumlu olması halinde Mali Konsolosluğu’na gidilerek onaylı vizenin elden teslim alınması gerekmektedir.

Şahsi olarak Mali Konsolosluğu’ndan gerçekleştirilen başvurular kabul edilmeme riski ile karşı karşıya bulunduğu gibi başvuru sahibini çok oyalamakta ve başvuru sahibine ilave seyahat harcamaları yaptırmaktadır. Başvuru için Marina Vize Başvuru Merkezi Acentesini tercih eden adayların sahip olacağı avantajlar aşağıda sıralanmıştır.

 • Tarafımıza iletecekleri evraklarda kargo şirketlerini tercih edebilirler.
 • İstenen diğer evraklar acentemiz tarafından tamamlanır ve müşterimiz zaman kaybı yaşamaz.
 • Gerçekleştirdiğimiz sayısız başarılı vize başvurusu nedeniyle tek sefer vize alma olasılığı daha yüksektir.
 • Talep edilecek ilave evraklar yine kargo ile tarafımıza gönderilebilmektedir.
 • Şahsi başvurulara göre daha kısa sürede vize onayı alınabilmektedir.
 • Onaylı vize personellerimiz tarafından teslim alınarak müşterimizin adresine kargo ile gönderilir. Böylece müşterimiz başvuru sürecinin hiçbir aşamasında Mali Konsolosluğu ile muhatap olmadan onaylı vizesini alabilir.

Mali Turistik Vize Kaç Günde Çıkar?

Acentemiz vize başvurularını Mali Konsolosluğu’nun gerçekleştirdiği gibi talep eden müşterilerine Mali turistik vize danışmanlığı hizmeti vermektedir. Acentemizden danışmanlık hizmeti alan müşterilerimizin sahip olacağı avantajlar aşağıda sıralanmıştır.

 • Sahip olduğumuz tecrübe ile eksiksiz bir şekilde evrak dosyası hazırlanabilir.
 • Gerçekleştirdiğimiz başvurulardan edindiğimiz tecrübeler ışığında prosedürler konusunda kusursuz bilgilendirme gerçekleştiririz.
 • İlk vize başvurusu denemesinde onaylı vize alınması ihtimali daha yüksektir.

Mali Konsolosluğu’nun 2020 yılı içerisinde talep ettiği Mali turist vize gerekli evraklar listesi aşağıda listelenmektedir.

 • Son 10 yıl içerisinde alınmış, en az 2 adet boş vize sayfası bulunan, yırtık ve deforme bulunmayan ve vize bitiş tarihi itibari ile en az 6 ay geçerlilik süresi bulunan pasaport,
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • Beyaz arka fon üzerine çekilmiş ve 6 aydan eski olmayan, 35x45 mm ebatlarında biyometrik fotoğraf,
 • Mali seyahati gidiş – dönüş rezervasyonları,
 • Mali’de gerçekleştirilecek konaklama rezervasyonları,
 • Sarı humma, tifo, vb. aşıların vurularak işlendiği Uluslararası Aşı Karnesi,
 • Eksiksiz bir şekilde doldurularak başvuru sahibi tarafından imzalanmış Mali Turistik Vize Başvuru Formu

Listede belirtilen evrakların tüm detayları için acentemizden danışmanlık hizmeti alabileceğiniz gibi dilerseniz hiçbirini tedarik etmekle uğraşmamak ve onaylı vizeyi adresinizden teslim almak için başvuru hizmetimizde yararlanabilirsiniz. Acentemiz aracılığı ile gerçekleştirilecek başvurular şahsi başvurulara göre en az 10 iş günü daha kısa gerçekleştirilebilmektedir. Tarafımızdan gerçekleştirilen turistik vize başvuruları 5 iş günü içerisinde onay alabilmektedir.

4.8 / 5 (184 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.