Rusya Çalışma Vizesi Nasıl Alınır

Rusya Çalışma Vizesi

Rusya’da faaliyet gösteren firmalar her sene belirli sayıda kişiyi Türkiye’den getirerek istihdam sağlamakta ve sektörde ihtiyaç duydukları yeteneklere sahip kişileri iş almaktadır. Rusya dünyanın en büyük ülkesi olarak binden fazla şehre sahiptir ve oldukça kalabalık bir nüfusu vardır. Özellikle nüfus sayısının az olduğu ve istihdam konusunda sıkıntı yaşanan şehirlerde çalışmak için Rusya Çalışma Vizesi almak daha kolaydır. Rusya Çalışma Vizesi 2020 yılında Rusya’da bir şirketten davetiye gelmesi sonucunda alınabilmektedir. Bu noktada Rusya’da faaliyet gösteren ve çalışacağınız firma ile koordineli şekilde çalışılması ve vize işlemlerinin yürütülmesi gerekmektedir. Rusya çalışma izinleri çalışacağınız firmaya ve yapacağınız işe göre 9 ay ile 3 sene arasında verilebilmektedir.

Rusya Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

Türkiye vatandaşlarının Rusya’da uzun süreli çalışabilmek için çalışma izni almaları zorunludur. Bu sebeple çalışılacak olan firma ile iletişimde olmak ve koordineli çalışmak oldukça önemlidir. Oturma izni ve çalışma vizesi birbiriyle oldukça bağlantılıdır ve gerekli evrakların toplanması için oldukça özenli çalışılması gerekmektedir. Bu sebeple profesyonel ve tecrübeli bir vize danışmanlık firmasıyla çalışmak hem zamanınız hem de maddiyat açısından oldukça önemlidir. Marina Vize olarak Rusya Çalışma Vizesi işlemleri için tam yetkiye sahip acente olarak hizmet vermekteyiz. Rusya Çalışma Vizesi başvurusu sırasında en önemli evraklar çalışacağınız şirketten gelen davetiye ve HIV testinin yaptırılmasıdır. Rusya Çalışma Vizesi ücreti giriş sayılarına ve çalışmak istediğiniz süreye göre değişiklik göstermektedir. Marina Vize olarak üç yıl süreli, çok girişli bir çalışma vizesi için talep ettiğimiz ücret 4000 USD’dir. Bu fiyata konsolosluk ücretleri ve danışmanlık ücretimiz dahildir. Kargo ve KDV bu fiyata dahildir. Fiyatlar ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilmek için müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz. Çalışma vizesi süreçleri biraz karmaşık ve zor olabilmektedir. Üç yıllık bir çalışma vizesinin işlem süresi 60 gün sürebilmektedir. Bu nedenle planlarınızı iyi yapmanız ve başvurunuzu işlem sürelerini düşünerek yapmanızda fayda vardır. Vize sonucunu belirleyen ve süreleri uzatıp kısaltabilecek tek yetkili kurum Rus Konsolosluğudur. Bu sebeple resmi tatilleri ve konsolosluğun kapalı olduğu günleri hesaba katarak başvuru yapılmasında fayda vardır.

Rusya Çalışma Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Rusya Çalışma Vizesi için gerekli evraklar düzenli ve eksiksiz toplanmalı ve bu şekilde konsolosluğa teslim edilmelidir. Bu evraklar şu şekilde sıralanabilir;

 • Pasaport
  • Pasaportunuz vizenin bitiminden sonra en az altı ay daha geçerli olmalıdır. Çalışma vizelerinde on yıllık vize almanız daha garantili olacaktır.
  • Pasaportun ikinci sayfası pasaport sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır.
  • Pasaportun yırtık olmaması ve hasar görmüş olmaması önemlidir.
  • Pasaportunuz en az iki sayfa boşluk olmalıdır.
 • 2 adet biyometrik ve son altı ayda çekilmiş fotoğraf
 • Başvuru formu (Marina Vize tarafından doldurulacaktır.)
 • Rusya Dışişleri Bakanlığından alınmış davetiye (Marina Vize tarafından bakanlık ile temasa geçilip, alınacaktır.)

Rusya Vizesi ve Rusya Çalışma Vizesi danışmanlığı yapan acentemiz sayesinde vize süreciniz sorunsuz devam etmektedir. Çalışma vizesi sonuçlanma süreleri minimum 30 iş günü sürmektedir. Bu sebeple başvurularınızı bu süreyi düşünerek yapmanız sizin açınızdan faydalı olacaktır. Rusya çalışma vizesi uzatma başvuruları Rusya’da göçmenlik bürosuna yapılmaktadır. Rusya bu uzatmalar için talep edilen ücretler göçmen bürosunun inisiyatifinde olup vizenin uzatılıp uzatılmayacağı kararı da onlara aittir. Türkiye’nin her ilinden olan başvuruları kabul etmekte olan Marina Vize olarak Rusya çalışma vizesi alabilmeniz gerekli tüm prosedürleri düzgün şekilde yerine getiriyoruz.

4.90 / 5 (418 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.