Tayland’a Turistik Gezi İçin Vize Zorunluluğu Vardır

Tayland Vize işlemleri

Tayland vize işlemleri büyükelçilik ve konsolosluklara yapılmaktadır, müracaatlarda kişi kendisi başvurabilir ya da bir danışmanlık firmasının yardımı alabilir. Tayland vizesi ülkeye gidiş nedeni ve kalınacak süreye göre farklılık göstermektedir. Ülkeye seyahat, ticari nedenler, eğitim ve çalışma amaçlı gidildiğinde her biri için değişik vize kategorisi belirlenmiştir.

Tayland’a Turistik Gezi İçin Vize Zorunluluğu Vardır

Tayland’a turistik gezi için seyahat edecek Türk vatandaşlarına vize zorunluluğu getirmektedir ancak bordo pasaport sahipleri 30 gün, hizmet, diplomatik ve hususi pasaport sahipleri 90 gün seyahatlerinde vizeden muaf tutulmaktadır. Sürenin aşılması halinde Tayland Göçmenlik Bürosuna başvurarak vize uzatması yapılabilir aksi durumda ülke aşan her süre için günlük 500 Baht para cezası vermekte bu rakam 20.000 Bahtı bulduğunda da kişi kara listeye eklenerek ülkeye girişi engellenmektedir.

Ülkeye Gidilme Nedenine Göre Vize Türleri Belirlenmektedir

Tayland Vize işlemleri ortalama 7 iş gününü bulmakta olup seyahat tarihinden yaklaşık 20 gün öncesinde vize başvurusunun yapılması gerekmektedir, turistik vize 3 ay tek girişli ve 6 ay çok girişli olmak üzere 2 farklı kategoride verildiği gibi 3 aylık vizede de 6 aylık vizede de ülkede kalma süresi 60 gündür. Ülkeye bir toplantı ya da bir iş için gidilecekse alınması gereken vize türü Tayland Ticari Vizesidir, bu vize türü 30 günlüktür ancak çalışmak için gidecek olan Türk vatandaşları Tayland çalışma vizesi almalı bu vize türünde ise başvuru formuna kişi ülkede çalışacağı kurum ya da kuruluştan çalışma süresini, görevini ve alacağı maaşı belgeleyen bir mektup almalı ve bu mektubu ülkenin Çalışma Bakanlığına onaylatmalıdır bu takdirde alacağı vize 90 gün süreli ya da bir yıl süreli olacaktır.

Eğitim İçin Tayland Eğitim Vizesi Müracaatı Yapmalı

Eğitim nedeni ile ülkeye gidecekler ise Tayland eğitim vizesi müracaatı yapmalı, eğitim sürecinde en çok 3 ay verilen vize türünde tek girişli olmak üzere 3 ay ve 90 gün ülkede kalma sürelidir.

Vize İşlemlerinde Bulunması Zorunlu Belgeler

Tayland Vize işlemleri yapılırken ülkeye neden gidileceği, kalınacak adres için konaklama onayı, uçak bileti rezervasyon belgesi ile birlikte 550 dolarlık finans gücünün bulunduğunu gösteren bir belge sunulmak zorundadır. Vize işlemlerinizde güvenilir isim olan Marina Vize Başvuru Merkezine whatsapp 0 541 963 17 14, info@marinavize.com adresi ya da 0 538 954 74 58 numaralı telefondan ulaşarak hizmetlerimizi öğrenebilirsiniz.

4.8 / 5 ( votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.