Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Dominika Vizesi

Dominika Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Dominika Vizesi için Gerekli Evraklar Aşağıdaki Gibidir.

 

 • Dominika Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti  ve  Dominika arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri  Dominika ülkesine yapacakları seyahatler için 21 Gün Vizeden Muaftırlar. Dominika Vizesi almalarına gerek yoktur.

 

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet Pasaport sahipleri  Dominika Çalışma Vizesi, Dominika Öğrenci vizesi  ve Dominika Aile Birleşimi Vizesi alacak kişilerin Dominika Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Dominika Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz. 

 

 • Dominika Turist Vizesi: Türkiye ve Dominika arasında yapılan anlaşma sayesinde, turistik seyahatlerde belirli bir süre için vize istenmemektedir. Bir Türk vatandaşı, 6 aylık süre içinde Dominika ülkesinde 21 gün kalma hakkına sahiptir. 21 günlük süre tek seferde kalma hakkına sahiptirler. 21 gün tamamlandıktan sonra ülkeden çıkış yapılması gerekmektedir. 

 

 • Dominika Ticari Vize: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri ticari amaçlı yapacakları seyahatlerden 21 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Dominika Fuar Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Fuara katılım amaçlı yapacakları seyahatlerden 21 günü aşmamak kaydıyla Vizeden muaftırlar.

 

 • Dominika Çalışma Vizesi: Anılan ülkede çalışma iznine sahip olmak için, Dominika Çalışma Bakanlığı birimine başvuru yapılması zorunludur. İzni alabilmek için çeşitli belgeler istenmektedir. Onaylanan izinler, 6 ay ya da 1 yıl süre için verilmektedir. Eğer, çok büyük bir yatırım söz konusu ise istisnai durumlarda 2 yıllık çalışma izni verilebilmektedir. Çalışma iznine sahip olan kişiler, izinde belirtilen iş yeri dışında çalışamazlar. 

 • Dominika Eğitim Vizesi:  Dominika ülkesinde bulunan herhangi bir üniversitenin kabul davetiyesini alan öğrenciler, eğitim ya da vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alarak gerekli belgeleri hazırlayabilirler. Öğrencilerden istenen belgeler detaylı bilgi almak için Dominika Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Dominika Eğitim Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.

 

 • Dominika Aile Birleşim Vizesi (Dominika Evlilik Vizesi): Dominika vatandaşı ile evliyseniz ya da orda oturumu olan eşinizden dolayı vize almak isteyen kişilerin Aile birleşim vizesi almaları gerekmektedir. Aile Birleşim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Dominika Konsolosluğuna Müracaat  yapmaları gerekmektedir. Dominika Aile birleşim Vizesi Hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan Sosyal Medya Hesaplarından 7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.
Marina Vize
Marina Vize
Marina Vize

  Dominika Vizesi Ücreti

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret

Önemli Notlar

 • Marina Vize Başvuru Ofisi Dominika Konsolosluğu yetkili acentesidir.
 • Marina Vize Başvuru Ofisi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Dominika Vizesi Başvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Dominika Vize Başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk gerek gördüğü takdirde mülakata gelmeniz zorunludur.
 • İstanbul’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Dominika Vizesi Müracaatında bulunabilirler.
 • İstanbul dışında bulunan Dominika Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Marina Vize Ofisine Ulaştırabilirler.
Büyükelçilik / Konsolosluk
Konsolosluk Bilgisi Mevcut Değil
4.8 / 5 ( 246 votes)
Ülke Bilgileri
Resmi Adı Dominika Milletler Topluluğu
Bayrak
Başkent Roseau
Nüfus 71.625
Yüzölçümü 754 km2
Para Birimi Doğu karayip doları
Milli Gelir 727 milyon $
Enflasyon Resmi Veri Yok
İşsizlik Oranı Resmi Veri Yok
Yaşam Süresi Resmi Veri Yok
Telefon Kodu +1-767
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.