Hollanda Gezilecek Yerler

Hollanda’da gezilecek yerler doğa ve kültürel turizmin yanında, eğlence turizmine de hitap eden seçenekler içerir. Avrupa’nın eğlence ve özgürlük başkenti kabul edilen Amsterdam, ülkenin en gözde eğlence merkezlerini içerisinde barındırır. Amsterdam dışarısında kalan şehirlerde ise filmlere konu olan güzellikte Hollanda köyleri, ziyaretçilerin ilgisini çekmeyi başarmaktadır. Kanallar ve köprüler ülkesi olan Hollanda, tarihi öneme sahip çok sayıda su yapısı, dini yapıları ve kaleleri ile Ortaçağ dünyasından önemli eserlere ev sahipliği yapmaktadır.

Hollanda’da Gezilecek Tarihi Yerler

Hollanda’nın tarihi yerleri ülkenin dört bir tarafına yayılmıştır. Tarihi su yapıları ve kanallar yanında Hollanda’daki tarihi mekanlar, önemli dini merkezleri, kaleleri ve tünelleri içerir. Tarihi bölgelerde Hollanda’ya özgü lezzetleri deneyimleyebileceğiniz pazarlar, kafeler ve restoranlar da yer alır.

·        Utrecht Devlet Üniversitesi: Zarif mimarisi ile görenleri büyüleyen üniversite, bölgenin ışıklar ile süslenmesi ile geceleri hoş görünüme kavuşur. Ülkenin en büyük okulu olan üniversite, gelenekler üzere kurulmuştur.

·        Alkmaar Peynir Pazarı: 1622 yılında kurulan Pazar, günümüzde halen her Cuma günleri hizmet verir. Yüzlerce peynir çeşidinin satıldığı tarihi pazarda, farklı lezzetleri tatma şansı bulabilirsiniz.

·        De Haar Kalesi: Hollanda’nın en büyük kalesi olan De Haar, Hollanda’nın Utrecht şehrinde bulunur.

·        St. Pietersberg Mağaraları: Maastricht kentinde yer alan mağaralar, 200 kilometreyi bulan tünellere sahiptir. II. Dünya Savaşı’nda önemli sanat eserlerinin saklandığı tünellerde, tarihi şapel ve fırın gibi eserler de yer alır.