Azerbaycan Vizesi İçin Sadece 5 Belge Yeterli

Azerbaycan vizesi için iki evrak yeterli olmaktadır. Kardeş ülke olarak da ifade edilen Azerbaycan ülkemiz için son derece büyük bir önem taşımaktadır. Uzun yıllardan beri devam eden iş birliklerinin son dönemde büyük bir hızla artış gösterdiği dikkatlerden kaçmıyor. Türkiye ve Azerbaycan arasındaki ikili ilişkilerin bu seviyede olması vize sürecine de pozitif olarak yansıyor. Diğer Avrupa, Amerika, Asya ve Afrika ülkelerine kıyasla Azerbaycan için minimum sayıda belge ile vize alınabilmektedir. Bilindiği üzere birçok ülke kişilerden oldukça fazla sayıda ve detaylı belge isteyebiliyor.

Azerbaycan seyahatinizden önce vize başvurusu yapabilmek için 5 adet belge yeterli olmaktadır. Pasaportun istenilen şekilde olması, başvuru forumunun eksiksiz bir şekilde doldurulması ve evrakların tam teslim edilmesi durumunda 1 ile 3 iş günü arasında vizeniz hazır olmaktadır. Nadir de olsa Azerbaycan Konsolosluğu kararlarına bağlı olarak sürecin 15 güne kadar uzayabildiği görülmektedir.

Azerbaycan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

  • Azerbaycan’dan döneceğiniz tarih itibariyle en az 6 ay daha geçerliliği bulunan pasaport gerekmektedir.
  • Pasaportun 2. sayfasındaki hamili olarak belirtilen kısmın pasaport sahibi tarafından imzalanmış olması gerekiyor.
  • Pasaportun genel durumunun düzgün olması önem taşıyor. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar problem ortaya çıkarabiliyor.
  • Eksiksiz bir şekilde doldurulmuş başvuru formu.
  • Azerbaycan seyahat bilgileri.
  • Azerbaycan’da kalınacak adres bilgileri.
  • Kimlik fotokopisi

Azerbaycan vize başvuru formu Marina Vize Merkezi danışmanları tarafından doldurulmaktadır.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31
Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31
Mail: info@marinavize.com
Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 ( votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.