Endonezya'da maske takmamanın cezası 50 şınav!

Tüm dünyada maske takmayan, sosyal mesafeye dikkat etmeyen ve kısıtlama kurallarına uymayan kişilere değişik cezalar veriliyor. Bu cezalardan en ilginci Endonezya'da uygulanıyor.

Korona virüs ile mücadele kapsamında her ülke kendi kurallarını hayata geçiriyor. Çoğu ülkede Türkiye'de de olduğu gibi maske takmayana ve kısıtlamalara uymayanlara para cezası uygulanıyor. Ancak Endonezya için bu durum geçerli değil. Endonezya polisi korona virüs önlemleri kapsamında maske takma yasağına uymayan turistleri şınav ile cezalandırdı. Yanında hiç maskesi bulunmayanlara 50, olması gerektiği gibi maske takmayanlara ise 15 şınav cezası uygulanıyor.

BALİ'DE TURİZM SEKTÖRÜ CANLILIĞINI KORUYOR!

Güney Asya ülkesi Endonezya'nın turistik adası Bali'de turizm sektörü canlılığını koruyor. Salgının etkilerinin yaşandığı bölgede turist sayısında düşüş yaşansa da otellerde ve eğlence yelerlerinde doluluk birçok turistik bölgenin aksine iyi durumda denilebilir. Durum böyle olunca Endonezya da  Bali adasına yönelik korona virüs önlemlerini ve denetimlerini arttırmış durumda. 

YA PARA YA ŞINAV!

Maske takmamanın yasak olduğu Bali de güvenlik güçleri sık sık denetimler gerçekleştiriyor. Maske takmayan ve üzerinde maske bulunmayan turistlere güvenlik güçleri 7 dolar ceza kesiyor. Üzerinde nakit para olmayan turistler ise bu cezayı şınav ile ödüyor. Sosyal medyadan paylaşılan görüntülerde Bali'de sokak ortasında şınav çeken turistler görülüyor. Görüntülerin ardından gazetecilere konuşan yetkililer turistlerin kuralı bilmediklerini ya da maskelerinin sağlam olmadığını söyleyerek cezadan kurtulmaya çalıştıklarını aktarıyor. Endonezya vizesi için hangi evraklar gereklidir?

TURİSTLER KURALLARA UYMUYOR!

Yabancı turistlerin maske takma oranının çok düşük olduğunu belirten yetkililer korona virüs kurallarına uymayan kişilerin yüzde 90'ının yabancı turistler olduğunu kaydediyor. 

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com4.8 / 5 (226 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.