Gürcistan Türk vatandaşlarına kolaylık sağlayacak!

Gürcistan, Türk vatandaşları için önemli bir karar aldı. Gürcistan Ekonomi ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakanı Natia Turnava, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ülkeye girişlerini kolaylaştırdıklarını belirtti.

Turizm gelirlerinin çoğunu Türk vatandaşlarından kazanan Gürcistan, salgın ile birlikte sınırlarını kapatmış ve uzun süre turist almamıştı. Virüsle mücadele kapsamında yapılan çalışmaları masaya yatıran Gürcistan hükümeti, Departmanlar Arası Koordinasyon Kurulu toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda alınan yasak kararları ve yeni uygulamalar farklı kurumlarca tartışıldı. Toplantının sonunda Türk vatandaşlarıyla ilgili önemli bir karar alındı.


TÜRKİYE CUMHURİYETİ LİSTEYE EKLENDİ!

Toplantının ardından Ekonomi ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakanı Natia Turnava, alınan kararları düzenlediği basın toplantısında kamuoyu ile paylaştı. Bakan Turnava, “Korona virüsü PCR testinin negatif sonuçları ile Gürcistan’a girebilecek ziyaretçiler listesine Türkiye Cumhuriyeti de eklendi ve Türk ziyaretçiler basitleştirilmiş kurallar ile ülkeye giriş yapabilecekler” ifadelerini kullandı. Gürcistan'a nasıl gidebilirim?

NEGATİF KORONA VİRÜS TESTİ ZORUNLULUĞU!

Türk vatandaşlarının, Gürcistan’ı ziyaret etmeden önce yapması gerekenler ile Gürcistan’a giriş yaptıktan sonra yapması gerekenler hakkında bilgi veren Bakan Turnava, “Gürcistan’ı ziyaret edecek olan Türk vatandaşları, negatif Covid-19 PCR testi sonucu sunarak ülkeye giriş yapabilecekler ve ülkeye girişlerinin ardından 3 gün sonra tekrar test yaptırmak zorunda olacaklar” dedi. Bakan Turnava, diğer ülkelerden de Gürcistan’a girişlerin kolaylaştırılması konusunun değerlendirildiğini ve bu hususta bir liste hazırlandığını kaydetti.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (216 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.