İran’dan Türkiye uçuşlarıyla ilgili açıklama!

İran’dan Türkiye uçuşlarıyla ilgili bir açıklama yapılmıştı. Açıklamanın ardından uçuşların durdurulacağı iddia edilmişti. Konuyla ilgili İran Hava Yolları Birliği Sekreteri Maksud Esadi Samani, açıklamalarda bulundu.

Türkiye’deki vaka sayılarının mutasyona uğramış koronavirüs nedeni ile hızla artması İran’ı tedirgin etti. Konuyla ilgili İran Sağlık Bakanı Said Nemeki, İran İçişleri Bakanlığı’na bir mektup gönderdi. Mektupta Türkiye’den İran’a gelen kişilerin vaka sayısını arttırabileceği belirtildi. Bu nedenle Türkiye ile İran arasındaki hava ve kara sınırlarının bir hafta süre ile durdurulması istedi. Bakan Nemeki bu konuda valilerin iş birliği yapması gerektiğini vurguladı.

TÜRKİYE-İRAN UÇUŞLARI PLANLANDIĞI GİBİ DEVAM EDECEK!

Gönderilen mektup üzerine Türkiye ile İran arasındaki ulaşımın duracağı iddia edilmişti. Ayrı durumun bir benzeri Rusya ile yaşanmıştı. Ülke 13 kentten Türkiye’ye yönelik uçuşların durmasını istemiş bu karar uygulanmıştı. Konuyla ilgili konuşan İran Hava Yolları Birliği Sekreteri Maksud Esadi Samani, İran'dan Türkiye'ye yapılan uçuşların planlandığı gibi devam ettiğini Korona ile Mücadele Kurulu'nun resmi bir bildirisi olmadığı sürece İran-Türkiye uçuşlarının durdurulması için bir planlarının olmadığını söyledi. İRNA'ya konuşan Esadi Samani, Türkiye uçuşlarının devam ettiğini belirterek, “Şu ana kadar tüm uçuşlar plana göre gerçekleştirilmektedir” diye konuştu.

GÖZLER KORONA İLE MÜCADELE KURULU'NDA

Türkiye ile hava ve karayolu ulaşımını askıya alma gibi planlarının olmadığını belirten Esadi Samani, ortak sınırda koronayı kontrol altına almak için olası yeni tedbirlerin devreye girebileceğini ifade etti. Esadi Samani, Korona ile Mücadele Kurulu'nun bir sonraki toplantısında uçuşların askıya alınması konusunu ele alması ve uçuşların askıya alınması yönünde bir kararın verilmesi durumunda İran'dan Türkiye'ye uçak seferlerinin durdurulacağını sözlerine ekledi.

VİZE ALACAKLAR ŞİMDİDEN BAŞVURMALI

İran, tatil için Türk vatandaşlarının en çok tercih ettiği ülkelerden biri olarak ön plana çıkıyor. Ülke Türk vatandaşlarından İran vizesi istiyor. Bu vizenin çıkması ise şu günlerde aksayabiliyor. Bu nedenle yaz tatilini İran’da geçirmek için vize için Marina Vize Merkezi’ne başvurabilirsiniz.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (235 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.