Japonya turistlere kapıları kapatıyor! Geçici süreyle vize verilmeyecek!

Japonya, mutasyona uğrayan korona virüse karşı kapılarını kapatıyor. Ülke bugünden itibaren vize vermeyi durduruyor.


Japonya, vatandaşı olmayan veya Japonya'da yaşamayan turistlere ülkeyi kapatıyor. Bugünden itibaren başlamak üzere Japonya bir ay süre ile vize vermeyi durduruyor. Öte yandan virüsün tespit edildiği ülkelerden Japonya'ya gitmek isteyen ülke vatandaşları ve ikameti bulunanlardan ülke seyahatten 72 saat önce yapılmış korona virüs testi isteyecek.  Japonya yasaktan önce alınan vizeler için ise giriş izni verecek. Ancak vizeye başvurduktan sonra 14 gün içinde İngiltere ve Güney Afrika’ya gitmiş olanların vizesi iptal edilecek.


İŞ İNSANLARI VE ÖĞRENCİLERE ÖZEL İZİN 

Geçici seyahat kısıtlamasından, iş insanı ve öğrenci kabulüne yönelik özel program kapsamında daha önce anlaşılan Tayland, Vietnam, Güney Kore ve Tayvan dahil 10 ülke etkilenmeyecek. Öte yandan Mutasyona uğramış korona virüs hakkında konuşan Tokyo Tıp Üniversitesi'nden Prof. Hamada Atsuo, mutasyona uğramış virüsün ülkeye giriş yaptığını ve sınır kapılarında kontrollerin artırılması gerektiğini belirtti. Hamada, "Bu daha bulaşıcı varyant bir kez yayılırsa Tokyo’da bir günlük yeni vaka 2 bini gölgede bırakabilir ve yeni olağanüstü hal gerekebilir" dedi. Japonya vizesi nasıl alınır?


JAPONYA'DA OHAL GÜNDEMDE!

Yaşanan yeni mutasyondan önce Japonya ülkeye turist çekmek için kampanya başlatmıştı. Şimdi ise yılbaşında oluşacak yoğunluğu azaltmak için OHAL ilan edilmesi gündemde. Japonya Başbakanı Suga Yoşihide, korona virüs heyeti ile yaptığı toplantının ardından OHAL'e şimdilik gerek olmadığını açıkladı. Suga, "Vaka sayıları 3 binlerin üzerinde ve insanların endişesi artıyor. Aile üyelerinin bir araya gelmesi için birçok fırsat var ancak sakin bir yıl sonu ve yeni yıl tatili geçirmenizi istiyorum. Lütfen mümkün olduğunca bir araya gelmekten kaçının ki salgının yayılımını durdurabilelim" ifadelerini kullandı.


MUTANT KORONA VİRÜS JAPONYA'DA TESPİT EDİLDİ!

Japonya Sağlık Bakanlığı, mutasyona uğrayan korona virüsün İngiltere'den gelen 5 kişide tespit edildiğini açıklamıştı. Bu gelişmenin ardından Tokyo'da hastaneye kaldırılan 2 kişide daha mutasyona uğramış korona virüse rastlandı. Japonya’da COVID-19 vaka sayısı 219 bin 146’ya, ölü sayısı 3 bin 247’ye yükseldi. Vakalar Tokyo’da 55 bin 851’e, Osaka’da 28 bin 694’e, Kanagawa’da 19 bin 172’ye, Aiçi’de 15 bin 466’ya, Saitama’da 13 bin 26’ya, Hokkaido’da 12 bin 876’ya, Çiba’da 10 bin 98’e, Hyogo’da 9 bin 164’e çıktı.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com4.8 / 5 (218 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.