Pakistan Vizesi Kalktı mı?

Pek çok ülkenin vizeyi kaldırması gözlerin Pakistan’a çevrilmesini beraberinde getirdi. Türkiye’den çok sayıda turistin gittiği bu ülke vizeyi kaldırdı mı sorusu gündemi uzun süredir meşgul ediyor. Sadece turistik gezi amacıyla gitmek isteyenler değil, ticari amaçla ülkeye giriş yapmak isteyenler de Pakistan vizesi kalktı mı sorusunun yanıtını merak ediyor. Yetkililerden vizenin kalktığına dair bir açıklama gelmedi.

Dolayısıyla Pakistan vizeuygulamasına devam ediyor. Dış İşleri Bakanlığı bu konuda herhangi bir açıklama yapmadığı için vize uygulamasının yakın zamanda kakabileceğine dair umutlar da suya düştü. Turist olarak bu ülkeye giriş yapmak isteyenlerle birlikte ticari faaliyetlerde bulunmak ya da ziyaret amacıyla Pakistan’a gidecek olanların da Pakistan vize işlemleri için başvurusunu yapması gerekecek.

Pakistan Vizesi Örneği

Pakistan İçin Vize Gerekiyor mu?

Bu arada Pakistan vize başvurusuişlemlerinin yaz döneminde yoğunlaştığı da uzmanlardan gelen bilgiler arasında yer alıyor. Vize almak isteyenlerin son günleri beklememesi gerektiği, işlemlerin uzun sürmesi nedeniyle seyahat planlarının değiştirilmesinin gerekebileceği uzmanların halka yönelik uyarıları arasında yer alıyor.

Pakistan’a seyahat etmek isteyenlerin mutlaka Pakistan vizesi için gereken belgelerkonusunda bilgi alması ve bu belgelerin eksiksiz bir şekilde hazırlanması gerektiği de yine önemli uyarılar arasında mevcut. Yakın zamanda vizenin kalkabileceğine yönelik herhangi bir açıklama yapılmadığı için, vize başvurularının kısa zamanda gerçekleştirilmesi öneriliyor. Pakistan vizesi almak isteyenlerin tercihini deneyimli ve güvenilir firmalardan yana kullanması da öneriler arasında yer alıyor.

4.8 / 5 ( votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.